25.08.2015, 00:23 222

GERÇEK MÜSLÜMAN TERÖRİST OLAMAZ-2

Dursun KAPLAN

Dursun KAPLAN

İslam da asıl olan sulhtur, sükûndur ve barıştır. Allah (c.c) Kuran da "Barışta (sulhta) hayır vardır" buyurmaktadır. Bununla beraber İslam hukukunun ana prensiplerinin biride "KISAS" tır. Kısas demek; kişiye işlediği suç kabilinden ceza vermek demektir. Yani öldürenin öldürülmesi anlamına gelir. Kısas toplumda, sulhun, barışın ve huzurun temini için etkin ve caydırıcı bir cezadır. Öldürdüğü için resmi otorite tarafından öldürüleceğini bilen, can aldığı için canına kıyılacağını anlayan ve yaptığının yanına kalmayacağına inanan bir kimsenin, fitne, anarşi ve terör çıkarması ve eline silah alarak suçlu suçsuz demeden masum insanları katletmesi, yani cana kıyması, Adam öldürmesi çok zordur. Kişinin kendi ölümüne karar vermesi gibi bir şeydir bu. O nedenle Allah Teâlâ Hazretleri Bakara süresinin 179.ayetinde "Ey akıl sahipleri, kısas da sizin için hayat vardır, umulur ki prensiplere uyarda kendinizi kötülüklerden anarşi ve terörden korursunuz/'buyurmuştur. Kısasta hayat vardır sözü de çok manidardır. Kısassın uygulanması halinde toplumda kan davasının terör ve anarşinin önüne geçilebileceğine işaret edilmektedir.
İslam da hapishane yoktur, tutuk evi vardır. Suç işleyen bir kişi ya öldürülür, ya para cezasına çarptırılır veya sürgün edilir. Zaten kasten adam öldüren kimseye hapis cezası vermek, aklın da alacağı bir şey değildir. Ceza evine konulan katillerin bazı toplumlarda olduğu gibi sık- sık çıkarılan aflarla ölüm makinesi haline geldikleri de artık bir realitedir. Hele-hele affetme yetkisine sahip kişiler; adaletsiz ve ideolojik yandaş kayırma düşüncesi ile hareket ederlerse, anarşist ve teröristler için cezaevi dinlenme yeri haline gelir.
İslam dininde kasten adam öldürenin dünyalık cezası ölümdür, (kısas) Ahirette ki cezası ise ebediyen içinde kalmak üzere cehennemdir. Nitekim Bakara süresinin 178. ayeti kerimesinde mealen "Ey iman edenler!(haksız yere )öldürülenler hakkında size KISAS yazıldı/'buyrulmaktadır. Cenabı hak Nisa süresinin 93. ayetinde de "Kim bir mümini (insanı) kasten öldürürse, onun cezası içinde ebediyen kalmak üzere cehennemdir. Allah (c.c.)katile gazap etmiş, katili lanetlemiş ve katil için büyük bir azap hazırlamıştır."buyrulmaktadır.
Netice olarak terörün dini, imanı, ırkı, soyu-sopu olmaz. Hatta terörle din kelimesinin yan yana koymak inanca saygısızlık olur. Hele- hele (Hıristiyan terörizmi "Hıristiyani Terörizm", Yahudilik terörizmi "Musevi Terörizm", İslami terör, "İslamî terörizm" gibi sözler, dine inanca ve özellikle İslama ve Müslümanlara saygısızlıktan öte ihanettir. Gerçekten Allah'a ve âhiret gününe inanan bir müslümanın yukarıda izah edildiği gibi terörist, anarşist, fitne ve fesatçı olması düşünülemez, bu Müslim değildir.
Peygamber Efendimiz savaşa giden yetkililere, kadınlar, çocuklara, yaşlılara, elinde silahı olmayan bilginlere, hayvanlara ve bitkilere dokunmamayı emrediyordu. Hatta bir defasında kâfir çocuğu diye bir çocuğu öldürmek isteyene "unutma ki sende kafir çocuğusun" demişti.
Gerçek Müslüman; bütün canlılara karşı merhametlidir, şefkatlidir. Değil insanı karıncayı bile incitmez. İnsanın canını almak dursun kalbini bile kıramaz. Müslüman yaratılanı yaratandan dolayı sever.
Müslüman tanısın tanımasın herkese selam verir. Böylece kendisinin mal, can ve namus yönünden emin ve güvenilir bir kişi olduğunu karşısındakine telkin eder.
Müslüman sevmeden gerçek mü'min olamayacağını, gerçek mü7min olmadan da cennete giremeyeceğini bilir ve bu konudaki peygamber öğüdünü baş tacı yapar.
Müslüman üç günlük fani dünya için katil olarak ebedi ahiret hayatının nimetlerinden, cennetinden ve Cemalullah'tan mahrum olarak ebediyen cehennemde kalmayı göze alamaz ve gerçek mü'min kesinlikle terörist olamaz.
Allah için kesilen kurbanlık hayvanı bile, keserken hayvanı incitmeden, eziyet vermeden, ızdırab çektirmeden, keskin bıçakla kesmeyi, kesileceği yere ite kaka götürülmemesini, keserken gözünün bağlanmasını öğütleyen bir dinin mensuplarının içinden, akli dengesi ve ruh sağlığı yerinde olan herhangi bir insan, nasıl olurda suçlu-suçsuz, çocuk-ihtiyar, kadın-erkek demeden insanları katleder, nasıl olurda insanların video kayıtlı işkence ve ölüm sahne ve senaryoları hazırlar, sorularının cevabını bulmak mümkün değildir. Ancak gerçek Müslüman bunları yapamaz, bunları yapan Müslüman olamaz denebilir.
Günümüzde güya din adına birbirini “Allah-ü Ekber” diye katledenler, görevi vatanı korumak ve milletin huzurunu sağlamak olan kahraman askerimizi ve fedakar emniyet mensuplarımızı kalleşçe pusu kurarak ve şerefsizce kurşun sıkarak şehit edenlerin adı, işit, daiş, boko haram, pkk, pyd ve ne olursa olsun kesinlikle Müslüman olamazlar.
Bu gün insanımızın en büyük yanılgısı, PKK yı bir kürt örgütü olarak tanımasıdır. Halbu ki PKK, 1984 yılında, Ermeni Asala örgütünün yarine kurulmuş Kürt maskeli bir ERMENİ TERÖR örgütüdür. Doğu ve Güney doğuda PKK yı destekleyenlerin köylerinde caminin yanında, ayakta veya yıkılmış kilise vardır. Bu köyler Ermeni dönmelerine aittir. İşte PKK sempatizanlarının ekseriyeti, dağdakilerin çoğunluğu, hatta PKK yönetim kadrosunun çoğunluğu Ermenidir. Bu gerçekler basında defaaten yazılmış ve çizilmiştir.
Bu ve benzer eylemleri yapanlar İslam'ın rahmet ve şefkat inancını dinamitleyen; din, iman ve insanlık düşmanlarıdırlar. Bunların İslam Hukuku'na göre toplum içinde velev ki cezaevinde de olsa yaşama hakları yoktur.
Bursa’dan selam saygı ve dua ile.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@