10.07.2019, 00:13 121

FETULLAH’CILARIN FİTNESİ-2

Dursun KAPLAN

Dursun KAPLAN

Yıllardır devletimizin ve milletimizin karşısına mertçe çıkarak düşmanlık yapamayan bir takım devlet ve milletler, geçmişin hesaplarını sinsice ve yerli ve yabancı fitneci terör odaklarını kullanarak görmeye kalkmışlar, milletimizin birlik, beraberlik ve huzurunu bozmaya çalışmaktadırlar.

Bu gün ülkemizde din, ırk, mezhep ve sermaye sömürüsü vardır. Bunun sebebi de dış düşmanlar ve yerli işbirlikçileridir. Düşmanlarımız bizi içimizdeki gafil, hain ve fitneci teröristleri kullanarak bölüp parçalamaya, bir Irak’ın, Suriye’nin, Libya’nın, Filistin’in v.s. durumuna düşürmeye çalışmaktadırlar. Unutmayalım ki, düşmanın her türlü gücü, kuvveti ve tuzağı, Konstantiniye’nin surları ise, milletimizin onlara karşı birlik beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gücü de Fatihin toplarıdır. Allah’ın yardımıyla milletimiz tarihte olduğu gibi bu gün de bu hainlere gereken dersi vermesini çok iyi bilir.

Ülkemizin son yıllarda her alanda, muasır medeniyetin nimetlerinden istifade etmeye başlaması, refah seviyesinin yükselmesi ve uluslararasında söz sahibi bir devlet ve millet haline gelmiş olması, dış ve iç düşmanların hasedini kabartmıştır. Büyüklerinin çağrısına uyarak canı pahasına vatanını, hakkını, hukukunu, özgür iradesini, istiklal ve istikbalini, dilinde tekbir kulağında sala sesleri ve kalbinde şehadet arzusuyla korumuş olması da, ebediyen unutulmamalı ve unutturulmamalıdır.

Bu sebepledir ki düşmanlarımız, içimizdeki fitne ve ihanet maşalarını kullanarak, onlara milletin silahını millete karşı kullandırarak, milletin kurşununu millete sıktırarak ihtilal yaptırmaya, milletimizi bölüp parçalamaya ve devletimizi yok etmeye cüret etmişlerdir.

İşte son zamanlarda ABD’nin ve AB’nin 40 yıldır içimizde, bizi içerden bölmek ve yıkmak için besleyip büyüttüğü iyice anlaşılan Fetullah Gülen ve taraftarlarının (Fetullahcı terör örgütünün) başarısız ve acımasız ihtilale kalkışması, milletimizin tarihte eşine rastlanmayan birlik berberlik ve kahramanlığı sayesinde bertaraf edilmiştir.

Büyük, asil ve kahraman milletimiz, Yüce Allah’ın Kerim kitabımızdaki, “ Allah’a, Resulüne ve sizden olan ulül emre itaat ediniz…” emrine uygun olarak, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın, “Sokağa çıkın, devletinize, milletinize, demokrasinize, bayrağınıza, ezanınıza, hürriyet ve istiklalinize sahip çıkın, onları koruyun” çağrısına uyarak sokağa inmiş, 15 Temmuz 2016 gecesinde tanklara, toplara, helikopterlere, uçaklara ve mermilere meydan okuyarak, göğsünü siper ederek kutsallarını korumuştur. Milletimiz tarihimize yeniden bir altın sayfa yazmış, yeni bir istiklal savaşını hem içerdeki Fetocu vatansız, hain ve şerefsizlere, hem de dışarda ki onların ağa babaları ABD ve AB ye karşı, başka bir deyimle yedi düvele karşı kazanmıştır.

15 Temmuz 2016 gecesindeki vatana ve millete ihanet teşebbüsünde, yüce Allah’ın rahmet ve yardımını milletimizden esirgemediğine şahit olduk. Çünkü bizi millet yapan ve o gecenin karanlığından aydınlığa çıkaran en büyük gücümüz, Allah’a olan sarsılmaz inancımız ve O’ndan başka hiçbir güce boyun eğmeme irademizdir.

O gece asil milletimizin genciyle- yaşlısıyla, kadınıyla- erkeğiyle, siviliyle-askeriyle- polisiyle el ele vererek sergilediği birlik beraberlik ve dayanışma ruhu göstermiş olması da unutulmamalıdır.

Millet olarak unutmamamız gereken en önemli hususlardan bir diğeri de, değerlerimizi koruma ve kollama uğruna canını veren aziz şehitlerimizi ve bedenindeki yaralarını en büyük şeref bilen gazilerimizi her zaman minnet ve şükranla anmak, şehit ve gazilerimizin yakınlarının her an yanında ve yardımında olmaktır.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), “Her şerde küçük te olsa bir hayır vardır” buyurmaktadır. Bu darbe kalkışması, Milletimizin her kesimi ile birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmasına sebep olmuştur. Bence bu şerrin içindeki en büyük hayır da bu olmuştur. Milletimiz dünya milletlerine örnek olacak bu kahramanca tutum ve davranışıyla hala Çanakkale geçilmez dedirten ruha sahip olduğunu göstermiş, dosta güven vererek sevinmesine, düşmana da bu ruhla sarsılmaz gücünü gösterip korkmasına sebep olmuştur.

Bu millet tarihte, birlik ve beraberlik ruhu ile bu günkünden daha büyük fitne ve fesat belalarının üstesinden gelmiştir. Bu günde bu güçlükleri yenecek güç, ruh ve kudrete Allah’ın yardımı ile sahiptir ve sahip olduğunu göstermiştir.

Yeter ki, bölünüp parçalanarak düşmana istediği fırsatı vermeyelim. Bir olalım, beraber olalım, iri olalım, diri olalım ve düşmana karşı güçlü olalım. Allah’ın emrine uyalım, fitne tamamen yok oluncaya kadar, fitne ve teröre sebep olan iç ve dış düşmanlarla hep birlikte savaşalım, korkmayalım, çekinmeyelim ve gevşemeyelim. Ve unutmayalım ki, “ Girmeden tefrika bir millete, düşman giremez. Toplu vurdukça kalplar, onu top sindiremez” (M. Akif)

Son zamanlarda lanet Feto taraftarlarınca yine kara propagandalar yapılmaya, daha bu iş bitmedi diyerek insanlar tedirgin edilmeye çalışılmaktadır. Bunlara kesinlikle itibar edilmemelidir. Devletimiz bunları bu milletin içinden temizlemeye, milletimiz de her başkaldırışlarında kafalarını ezmeye kadirdir elhamdülillah. Yüce Allah milletimizi her türlü fitne, fesat, terör, savaş ve vatan haini Fetocuların şerrinden ve belasından korusun.

Ankara’dan selam, sevgi, saygı ve dua ile.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@