25.07.2020, 00:01 104

FETOCULARIN FİTNESİ-2

Dursun KAPLAN

Dursun KAPLAN

Fitne ve anarşinin sebepleri;

1-Yalan, iftira, gıybet, fuhuş, içki ve kumarın artması,

2-İkiyüzlülük, söz taşıma, cimrilik ve öldürmelerin çoğalması,

3-Zamanın bereketinin kalmaması (zamanın çabuk geçmesi),

4-Fitneci, anarşist ve teröristlerin çoğalması,

5-Salih amellerin azalması, olarak sıralanmaktadır.

O halde bir ülkede fitne ve terörün çıkmaması, her şeyden önce, bu sebeplerin ortadan kalkması için mücadele edilmesine ve çalışılmasına bağlıdır.

Dünyada güç dengelerinin bozulması da fitne ve teröre neden olmaktadır. Doksanlı yılların başında Rusyanın dağılması ile tek kutuplu hale gelen dünyada Fitne ve anarşinin daha da arttığını, huzurun daha fazla bozulduğunu, görmemek mümkün değildir.

Dünyanın huzuru için güç dengelerinin varlığı, vazgeçilmez bir gerçektir. Nitekim dengelerin sağlanması ve öneminin vurgulandığı Enfal suresinin 85. ayetinde yüce Allah (c.c) hazretleri mealen, “Gayri Müslim olanlar birbirlerinin yardımcılarıdırlar. Eğer (Müslümanlar olarak) siz de bunu yapmazsanız (yani siz de birbirinizle yardımlaşma ve dayanışma içinde olmazsanız) yeryüzünde (dengeler bozulacağı için) büyük bir fitne, anarşi ve fesat olur.” buyrulmaktadır. Yani yeryüzünde Müslümanların huzur ve güven içerisinde yaşamaları için, gayr-i Müslimlerin askeri, ekonomik ve kültürel güçlerini dengeleyecek, caydırıcı bir güce sahip olmaları gerekir. Aksi halde bugün olduğu gibi Müslümanlar, her yerde ezilen ve mazlum durumunda olan topluluklar halinde olurlar.

Baktığımızda her devirde olduğu gibi zamanımızda da, fitneciler vardır. Görünen odur ki günümüzde fitne ve fesatçılar çoğalmışlar ve onun içinde insanlığın huzuru kalmamıştır. Çünkü bu gün devletler ve milletler karşılıklı ve mertçe savaşmıyorlar. Her birisi fitneci teröristleri el altından destekleyerek, besleyerek taşörön olarak kullanıyorlar. Onun için bu gün eşkıyanın elinde, birçok devletlerin bile sahip olamadığı kadar çok ve çeşitli silahlar vardır.

Yıllardır devletimizin ve milletimizin karşısına mertçe çıkarak düşmanlık yapamayan bir takım devlet ve milletler, geçmişin hesaplarını sinsice ve yerli ve yabancı fitneci terör odaklarını kullanarak görmeye kalkmışlar, milletimizin birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzurunu bozmaya çalışmışlardır.

Bugün ülkemizde dini, ırkı, mezhep ve sermaye sömürüsü vardır. Bunun sebebi de dış düşmanlar ve yerli işbirlikcileridirler. Düşman bizi içimizde ki, gafil ve fitneci teröristleri kullanarak bölüp parçalamaya, Irak’ın, Suriye’nin, Filistin’in v.s. durumuna düşürmeye çalışmaktadırlar. Unutmayalım ki, düşmanın her türlü gücü, kuvveti ve tuzağı, Konsdandiniye'nin surları ise, milletimizin onlara karşı birlik beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma gücü de Fatihin topları gibidir.

Ülkemizin son yıllarda her alanda, muasır medeniyetin nimetlerinden istifade etmeye başlaması, refah seviyesinin yükselmesi ve uluslar- arasın da söz sahibi bir devlet ve millet haline gelmiş olması, dış ve iç düşmanların hasedini kabartmıştır. Bu sebepledir ki düşmanlarımız, içimizde ki fitne maşalarını kullanarak, onlara milletin silahını millete karşı kullandırarak, milletin kurşununu millete sıktırarak ihtilal yaptırmaya, milletimizi bölüp parçalamaya ve devletimizi yok etmeye cüret etmişlerdir.

İşte son zamanlarda ABD nin ve AB nin 40 yıldır içimizde, bizi içerden vurmak, bölmek, parçalamak ve yıkmak için besleyip büyüttüğü iyice anlaşılan Fetullahçı terör örgütünün, başarısız ve acımasız ihtilale kalkışması, milletimizin tarihte eşine rastlanmayan birlik beraberlik ve kahramanlığı sayesinde bertaraf edilmiştir.

Büyük, asil ve kahraman milletimiz, Yüce Allah’ın Kerim kitabımızda ki, “ Allah’a, Resulüne ve sizden olan ulül emre itaat ediniz…” emrine uygun olarak, Cumhurbaşkanımızın ve Başkomutanımızın, “Sokağa çıkın, devletinize, milletinize, demokrasinize, Ezân'ınıza, bayrağınıza, hürriyet ve istiklâlinize sahip çıkın, onları koruyun” çağrısına uyarak sokağa inmiş, tanklara, toplara, helikopterlere, uçaklara ve mermilere meydan okuyarak, göğsünü siper ederek kutsallarını korumuştur. Milletimiz tarihimize yeniden bir altın sayfa yazmış, yeni bir istiklal savaşını hem içerdeki Fetocu vatansız ve şerefsizlere, hem de dışarıdaki onların ağa babaları ABD ve AB ye karşı, başka bir deyimle yedi düvele karşı kazanmıştır, elhamdülillah.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), “Her şerde küçükte olsa bir hayır vardır” buyurmaktadır. Bu darbe kalkışması, Milletimizin her kesimi ile birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmasına sebep olmuştur. Bence bu şerrin içinde ki en büyük hayır da bu olmuştur. Milletimiz dünya milletlerine örnek olacak bu kahramanca tutum ve davranışıyla, dosta güven vererek sevinmesine, düşmana da sarsılmaz gücünü gösterip korku salarak korkmasına sebep olmuştur. İnşallah milletimizin bu hali devamlı olur.

Bu millet tarihte, birlik ve beraberlik ruhu ile bugünkünden daha büyük fitne ve fesat belalarının üstesinden gelmiştir. Bugün de bu güçlükleri yenecek güç ve kudrete Allah’ın yardımı ile sahiptir ve sahip olduğunu göstermiştir. Yeter ki, bölünüp parçalanarak düşmana istediği fırsatı vermeyelim. Bir olalım, beraber olalım, iri olalım, diri olalım ve düşmana karşı hep birlikte güçlü olalım. Allah’ın emrine uyalım, fitne tamamen yok oluncaya kadar, fitne ve teröre sebep olan iç ve dış düşmanlarla hep birlikte savaşalım, korkmayalım, çekinmeyelim ve gevşemiyelim.

Son zamanlarda lanet Feto taraftarlarınca yine kara propagandalar yapılmaya, daha bu iş bitmedi diyerek insanlar tedirgin edilmeye çalışılmaktadır. Bunlara kesinlikle itibar edilmemelidir. Kanımca Feto denilen vatansız, ümmet düşmanı ve gavurun maşası olan herifi na- şerif, ABD de yaşadığı müddetçe ülkemizdeki köpeklerine bu ve benzeri hayali ümitleri pompalamaya ve pompalatmaya devam edecektir.

Ancak vatansızlar şunu iyi bilmeli ki, bu milletin din gibi yüce değerlerini yıllarca gizli emellerine alet ederek kullanıp, devletin uçağını, helikopterini, tankını, topunu hasılı, her türlü silahını, erinden generaline kadar askerinin hainlerini ele geçirdiği, milletin her türlü askeri gücünü ve silahın, gafil avladığı bu millete karşı kullandığı bir ihtilali başaramayanlar, gafletten uyanmış, dostunu düşmanını tanımış, askerini, polisini, mitini ve her türlü kuruluşunu vatan hainlerinden temizlemiş ve hala çürüklerini temizlemeye devam eden bu milleti, Allah’ın inayetiyle yenemiyecekler ve gavura yem edemiyecekler. Bu hainler ömürlerini bu milletin hapishanelerinde tamamlarken, yurt dışına kaçanlar da, bin pişman ezansız gavur memleketlerinde yok olup gideceklerdir.

Başta şerefsiz Feto ve yandaşları şunu iyi bilmeliler ki, onların esas mahkemeleri huzuru ilahide ve mahşeri kübrada olacaktır. Onlar sadece bu dünyada değil, ahirettede kaybetmişlerdir. Gavura hizmet etmek için, asırlarca İslamın bayraktarlığını yapmış, bu gün de İslam ümmetinin tek güvencesi ve hamisi olan bu asil millete ve bu büyük devlete ihanet etmenin cezası, içinde ebedi kalmak üzere cehennem çukurları olacaktır inşallah. Hain Feto ve uşaklar bu dünyada da ahirettede ebedi mahkumlardır, şu veya bu vaatlerle avunsalar da bu sondan kurtulamıyacaklardır. Allah’ın, meleklerin ve insanların laneti onların üzerlerine olsun.

Yüce Allah milletimizi, her türlü fitne ve fesattan, yterörö ve anarşiden korusun inşallah.

Ankara’dan selam, sevgi, saygı ve dualarla.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@