12.01.2019, 00:05 203

“CHP ÇÖPTÜR” (!!!???)

Mustafa AYDINLI

Mustafa AYDINLI

Ülkemizde hemen hemen hiç yüksek teknoloji (Hi-Tech) üretimi yapamadığımız, uluslararası patent getiren hiçbir bilimsel – teknik buluşa imza atamadığımız, bilim adamı yetiştiremediğimiz… çok söylenir. Üstelik, yetişen bilim adamı ve mühendislerinin yurt dışına kaçtığı konusunda yaygın kanı vardır. Hatta daha geçtiğimiz hafta yüz(100) dolayında ASELSAN mühendisini Hollanda transfer etti.

Bir Almanla, bir Türk tartışıyorlarmış.. Alman, Türk’e diyor ki: “Sizde bilimsel gelişme ve teknoloji çok zayıf, yok denecek kadar az.”

Türk soruyor: “Neden”

Alman:

“Bizde teknoloji o denli gelişti ki, tesisin bu tarafından ineği veriyoruz, öbür taraftan sucuk olarak alıyoruz.”

Türk geri kalacak değil ya:

“Yahu o da iş mi? Biz sucuğu bu taraftan veriyoruz, öbür taraftan inek olarak geri alıyoruz.”

Alman bu işe şaşırmış:

“Nasıl olur, biz teknik okullarında okuyan onca mühendis marifetiyle bu işi beceriyoruz, sizin mühendisleriniz öyle nerede yetişiyor?”

Türk kasıla kasıla:

“Valla biz son 15 yılda bilimde ilerleme kaydettik. Hayvanat Bahçesi Müdürünü TÜBİTAK’ın (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu) Başkanlığına getirdik, üniversitelerimiz özerk, son yıllarda din eğitimi veren okulların sayısını birkaç kez katladık ki, bilime katkı sağlasınlar.”

“Hem ineği sucuk, sucuğu inek yapmak ufak iş, biz mezardaki ölüleri diriltip oy kullandırıyoruz, sonra da ebedi istirahatgahına geri yolluyoruz.”

Alman şaşırmış ağzı açık, hayretler içinde bizim vatandaşa soruyor:

“Sahi bu işi nasıl beceriyorsunuz?”

Bizimki tatlı bir gülümsemeyle:

“Bre sünnetsiz gâvur, bizde öyle nefesi kuvvetli hocalar var ki, okuyup üfledin mi, her iş halloluyor.”

Bizimki hızını alamamış:

“Örnek vereyim, 2010 Anayasa halkoylamasında ABD’de bir hoca öyle bir okuyup üfledi ki, seçimlerin yazgısı değişti”.. ‘Ölüler bile oy kullanmalı’ talimatı verdi, gereği yerine getirildi!

“Uzağa gitmeyelim, 17 Nisan 2017 anayasa halkoylamasında; Hayır ve Ötesi Koordinasyon Kurulu’ndan Doğan Ergün’ün belirttiğine göre ‘Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde 2178 no’lu sandığında kayıtlı E.E. adlı, 01 Ocak 1942 doğumlu yurttaşın 31 Mart 2017’de yaşamını yitirdiği belirlenmiştir. Ancak söz konusu sandıkta kayıtlı herkesin oy kullandığı görülüyor.”

* * *

Alman ağzı açık dinleyedursun, bizimki hızını alamamış ve coşmuş, örnek vermeyi sürdürüyor:

“Senin bu derinliğe aklın fazla ermez. Sana daha da yakından bir örnek vereyim.”

“Ucuz et mucizesini gerçekleştiren, ünlü marketlerimiz, tavuktan dana kıyma yapma mucizesine imza hattı”

Hayretler içinde dinleyen Alman,

“İnanmıyorum, sucuktan inek, tavuktan dana, ölüden diri yapıp, üstelik oy kullandıran bir millet, bir bilim dalı, gerçekten ne duydum, ne gördüm!” diyor.

Bizimki, “İnanamadığını ben de anlıyorum, sünnetsiz gâvur, siz giderken biz geliyorduk, neden aklın ermiyor? Çünkü sizde maneviyat zayıflığı var. İtikat yok. Sizin zihniyetten bizim memlekette de var, aynen CHP zihniyeti.”

Bizim Reis ne dedi biliyor musun? “CHP çöptür, çöp partisi..”

-“Ünlü marketlerimiz uğraşmış çalışmış, tavuktan dana, hatta dana kıyma yapmayı becermiş, sen ağzının tadını bilme, yok efendim et tadı vermiyor diye, kaldır güzelim etleri, helal gıdayı çöpe at. Attığın, Türk mühendislerinin ürettiği helal gıda! Milli servet. Domuz eti olsa, şapur şupur yerdiniz, CHP zihniyeti, boşuna çöp partisi denmiyor. Allah sonumuzu hayır etsin..”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@