Alaca Ziraat Odası seçimleri iptal oldu

Alaca Ziraat Odası'nın 12 Şubat 2019 günü yapılan olağan genel kurul toplantısının organ seçimleri iptal edildi. Seçimlerin yenilenmesine karar verilirken, yeni seçimler 14 Nisan 2019 tarihinde yapılacak.

Alaca 20.02.2019, 20:29
700
Alaca Ziraat Odası seçimleri iptal oldu

Bilindiği üzere 12 Şubat'ta Alaca’da düzenlenen genel kurulda mevcut Oda Başkanı İlhan Yılmaz ile Hüseyin Coşkun’un listeleri yarışmıştı. Yılmaz'ın listesi 55 oy alarak seçilirken, diğer aday Coşkun’un listesi ise 49 oy almıştı.

Genel kurulun ardından İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na itiraz dilekçesi veren Hüseyin Coşkun, seçimlerin iptal edilmesini sağladı. Coşkun, dilekçesinde yeni seçilen İlhan Yılmaz ve Turabi Aygün ile ilgili TZOB’un üyeliklerinin düşürüldüğü yönünde karar verildiğini hatırlatarak bu şahısların üyeliklerinin düşürülmesini, yerlerine yedek üyelerin asıl üye olarak seçildiklerine karar verilmesini talep etti.

İtiraz dilekçesini inceleyen İlçe Seçim Kurulu ise dilekçede adı geçen kişilerin üyeliğinin düşürülmesi durumunda bu durumun organ seçimlerinin sonucuna direk tesir edeceği sonucundan hareket ederek, yerlerine yedek üyelerin getirilmesi durumunda ise ortaya çıkan hukuksuzluğun giderilmiş olmayacağı kanaatine vardı.

İlçe Seçim Kurulu; 12 Şubat 2019 tarihinde yapılan Alaca Ziraat Odası organ seçimlerinin iptaline, seçimlerin 14 Nisan 2019 Pazar günü yenilenmesine karar verdi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@