Kamuoyunda haftalardır tartışılan yasa tasarısındaki “zeytinliklerin sanayileşmeye açılmasına olanak sağlayan madde”, TBMM Sanayi Komisyonu’nda yapılan görüşme sonrası tasarıdan çıkarıldı.

AKP, CHP ve MHP ortak önerge verdi. Üretim Reformu Tasarısı’ndan komisyona çekilen zeytinlikler ile ilgili hükümlerden tamamen vazgeçildi. Böylece zeytinlik sahaları içinde ve bu sahalara en az 3 kilometre mesafede zeytinyağı fabrikası hariç zeytinliklerin gelişmesine mani olacak hiçbir tesis kurulamamasına ilişkin madde değiştirilmemiş oldu. Böylelikle; AKP iktidarı, 14 yılda 7’nci kez geri adım atmış oldu.

Burada Başbakan Binali Yıldırım'ın bir iş adamı ağzıyla söylediği şu sözleri de söylemeden geçemeyeceğim.

Başbakan Yıldırım'ın "Zeytin mi önemli, üzerine yapılacak tesis mi?" sözleri onu tarihe geçirdi.

Aslında Binali Yıldırım Türkiye Cumhuriyeti Başbakanları içinde armatör olarak en çok gemi ve deniz nakliyat şirketleri ile zaten tarihe geçmişti. Uzayan kol bizden olsun. Binali beyin ticari zekâsı ülkemizin kalkınması konusunda da çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim koca zeytin ağacının sözlerine:

"Selçukludan bu tarafa bu topraklarda neler oldu hepsine şahidim. Küresel ekonomi düzeniyle başlayan ve giderek dozu artan rant ekonomisine, yolsuzluklara ve devlet üzerinden gerçekleştirilen soygunlara hiçbir dönemde rastlamamıştım.

Yolsuzluk yapana da, göz yumana da yazıklar olsun!

Bence bu, vatana ihanet derecesinde bir suçtur!

Bunların hesabı bir gün muhakkak sorulur.

Bunu elbet yaşayanlar görecektir.

Belki siz göremezsiniz ama ben görürüm. Çünkü; ben bir zeytin ağacıyım. Çok yaşarım. Sizin gibi belki elimden bir şey gelmiyor. Sadece kötü niyetlilere lanet ediyorum. Unutmasınlar ki "mazlumun ahı çıkar aheste aheste”…

Son zamanlarda Yunanistan Ege Denizinde ülkemizin bu sorunlu ve yanlış dış politika durumundan istifade ederek bazı adalarımızı işgal ediyorlar.

Yunanistan nasıl unutur öldü sanılan"Avrupanın hasta adamı diye tabir edilen Osmanlı kalıntısı yorgun ve bitkin bir halktan yediği son tokadı.

Çekilen acılar nasıl unutulur?

Bu günün Türkiyesi Avrupa'nın hasta adamı değildir. İyi bir liderle dostunun düşmanının saydığı büyük TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR.

Komşumuz Yunanistan bunu hiç bir zaman unutmamalı, hatta kulaklarına küpe etmelidir.

Gelecek yazıda son ORTADOĞU OLAYLARI; IRAK, SURİYE, iSRAİL ve Amerika'nın ORTADOĞU POLİTİKASI ELE ALINACAKTIR.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner303

banner155