30.06.2011, 00:00 240

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NE BURS VERENLER ve ÇEKVA !

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine Burs Verenleri ve Burs Hizmetlerinde Katkı Sağlamış Mensuplarını Ödüllendirme Törenine Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı olarak biz de davet edildik. ÇEKVA, İstanbul'daki okuyan Çorumlu üniversite öğrencilerine verdiği burslar kapsamında Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine de destek olmaktadır.

9 Haziran 2011 akşamüstü yapılan bu toplantıya Vakfın Genel Sekreteri Sabit Velidedeoğlu ile birlikte katıldık. Üniversite Rektörü Prof.Dr. İsmail Yüksek ile sohbet ettik. Sabit bey kendisinin de Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu olduğunu açıklayınca Rektör çok memnun oldu ve kendisine ilgi gösterdi. Ayrıca, ÇEKVA'nın yıllardan beri sağladığı burslar için memnuniyetini belirterek bizlere teşekkür etti. Bu arada ben de tanıdığım çok sayıda hayırseverle biraraya gelme fırsatını buldum.

Rektör, ödül töreninden önce yaptığı konuşmada verilen bursların öneminden bahsetti ve 2010-2011 ders yılında sağlanan 3 bin bursun öğrencileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Ödül töreni öncesinde Sabit bey ödülü benim almamı istedi. Ben, kendisinin alması konusunda ısrar ettim. Bunun iki nedeni vardı. Birincisi kendisi Vakfın Genel Sekreteri idi. İkincisi ise Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu idi.

Aşağıdaki fotoğrafta ödülü veren Yıldız Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve bizleri görmektesiniz.

Bu yazıyı yazarken ÇEKVA olarak 2008-2009 ders yılında Hitit Üniversitesi'ne ilk üç derece ile girenlere burs tahsis ettiğimizi hatırladım. Ancak bir yıl burs verebildik. İstenmesine rağmen öğrencilerin başarı durumlarının Vakfa bildirilmemesi nedeniyle üzülerek bu bursları devam ettirememiştik.     

Yazımı bu kadar geç yazmamın nedeni fotoğrafın tarafıma geç gönderilmesindendir.

Antalya, 29 Haziran 2011

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@