03.10.2013, 01:37 164

YENİ KUŞAK NE BEKLİYOR?

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Yetişkin insanlarımızın çoğunluğu, yönlendirerek konuşmayı seviyor. Bu yöntem bu güne dek yaşamıştır. Ama bir yeni kuşak yetişiyor. Sizi, içtenlikle dinliyor. Siz sanıyorsunuz ki, söyledikleri kulaklarda kaldı, oysa onların tümü bir kulaktan girdi, diğerinden çıkıp gitti. İşte o çocuk, o genç, o vatandaş size duyduğu saygıdan dolayı sizi, yetişkin olarak dinledi. Biz yetişkinleri de, bu inceliğiyle nazikçe uyardı. Öyle ise ne yapalım, deyip düşünelim:
-Yeni kuşak, yetişkinlerden, bir büyüğünün ömrünün her gününde onu çalışan insan olarak görmek istiyor.
-Yeni kuşak, büyüklerim beni bilgilendirsin, ama beni yönlendirmesin, konuşmalarıyla iyileri, güzelleri, gerçekleri bulmama yardım etsin. Benim görüş ufkumu açsın, diyor.
-Yeni kuşak, bir de yetişkinlerden, söylediklerini ne denli uyguluyor? Diye dikkatle bizleri izliyor. İyi örnekleri görmeyi bekliyor.
-Yeni kuşak, her şeyi ben bilirim diyenlere gülerek bakıyor. O sayın kişinin konuşma biçiminden ona belleğinde yer veriyor.
-Yeni kuşak, çok konuşan değil, gece-gündüz ailesine, mahallesine, köyüne, kentine, vatanına birşeyler üreten insanı arıyor.
Sevgili okurum, çok yazmak da belki iyi ama, okuyanları düşündüremiyorsa havanda su dövmüş olmaz mıyız? Ne oldu? Yine sizi düşünmeye mecbur ettim. Bağışlayın beni!
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@