15.05.2010, 00:00 94

VALİMİZE BURUK GÜLE GÜLE

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Üç günden beri Roma’da bulunuyorum. Her akşam otele döndüğümde, otelin bilgisayarından internete giriyorum. Ülkemden ve Çorum’dan haberleri okuyorum.

Biraz önce Sayın Valimiz Mustafa Toprak’ın Diyarbakır Valiliği’ne tayin edildiğini buruk bir hisle ÇORUM HABER gazetesinden okudum.

Neden buruk bir his derseniz, onu açıklamayı isterim.

İlk valilik dönemini Çorum’da geçiren Mustafa Bey, kısa sürede kendisini Çorumlulara ve Çorum dışında yaşayan bizlere de sevdirdi. Ne zaman kendisini arasak, hemen geri döndü. Elinde olan imkanlarla biz dış Çorumlulara, çalışmalarımızda destek sağladı. İşte bu nedenle Diyarbakır gibi büyük bir il’e tayin olan Valimizin Çorum’dan ayrılacak olmasına çok üzüldüm. Diğer taraftan taltif edilmesinden de büyük gurur duydum.

Ben şahsen ve ÇEKVA Yönetim Kurulu Başkanı olarak Valimizin İstanbul’daki faaliyetlerinde her zaman yanında yer aldım. İstanbul’da en son beraberliğimiz Emitt Fuarı açılışında oldu. Tüm günü beraber geçirdik. Aynı akşam ÇESİAD’ın akşam yemeğinde Çorum’un sorunlarını tartıştık. Ben de İstanbul’da yaşayan Çorumluların  (dış Çorumluların) tüm faaliyetlerinde yalnız bırakıldıklarını ve kucaklanmadıklarını dile getirdim. Her zamanki zarif hali ile hepimizi dinledi ve ilin valisi olarak bahsettiğimiz konulara eğileceğini ifade ederek gönlümüzü aldı.

Ben, sayın genç valimizi, her zaman görevi ile ilgili konularda istekli gördüm. Eminim ki bıraktığı bu izlenim devlet kademesini de etkiledi ve bunun sonucunda kendisi meslek merdiveninde hızla yükseldi.

Sayın Valim ve saygıdeğer hanımefendi, sizlere Diyarbakır’da başarılı bir valilik dönemi diliyorum. Biz Çorumlular sizi unutmayacağız. Çorum’a geldiğinizde sizleri bir yazımla selamlamış ve hoş geldiniz demiştim. Aynı yazımla da Çorumluların hizmetleri ve yakınlıkları ile sevdikleri valileri ve eşlerini hiçbir zaman unutmadıklarını şehrim adına iftiharla bilgilerinize sunmuştum. Eminim ki Çorumlular sizleri unutmayacaklardır.

Güle güle gidiniz. Başarılı olunuz. Bilhassa yöredeki yaraları sarınız.

Roma, 13 Mayıs 2010
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@