“İstikrarın devam etmesi için evet diyoruz”

AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan, istikrarın devam etmesi, Türkiye’nin bir daha darbe süreçleri yaşamaması için referandumda ‘evet’ diyeceklerini açıkladı.

Uğurludağ 06.02.2017, 15:55
1166
“İstikrarın devam etmesi için evet diyoruz”

Uğurludağ, İskilip, Bayat ilçelerini kapsayan ve bölgeyi sulu tarıma kavuşturacak Tımarlı Sulama Projesini önemsediklerini belirten Ceylan, asırlık projenin bitirilmesi için çaba gösterdiklerini ayrıca Uğurludağ İlçesi ile birlikte 55 köyün içme suyu problemini ortadan kaldıracak Şendere projesi için de seferber olduklarının altını çizerek, bu projelerin Uğurludağ'ın geleceğini şekillendireceğini bildirdi.
Köylünün, üreticinin, tarım ve hayvancılıkla uğraşanların refah düzeyinin yükselmesine önem veren bir parti olduklarının altını çizen Ceylan, tarımda hedeflenen noktaya ulaşmanın yolunun sulu tarımdan geçtiğini kaydetti. Tımarlı projesinin 137 milyonluk bütçeyi kapsayan dev bir proje olduğunu belirten Ceylan, Yeni Cami ve Yüzgeç Mahallelerinde kentsel dönüşüm uygulamalarına başlanabilmesi için somut bir adım atıldığını ve Yeni Cami ve Yüzgeç Mahalleleri için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile Uğurludağ Belediyesi arasında ön protokol imzalandığını hatırlattı. Hayata geçirilen bu proje ile birlikte ilçe merkezinin büyük ölçüde değişeceğini vurgulayan Ceylan, ilçe halkına hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Tüm bu projeleri hayata geçirmek için öncelikle ülkede huzur, istikrar ve güven ortamının sağlanması gerektiğini vurgulayan Ceylan, "Bu referandum oylaması ya eski ve karanlık günlere geri dönüş, hastanede ilaç kuyruğu oluşturduğumuz, emeklilerin saatlerce banka önlerinde kuyruk beklediği, enflasyonun yüzde 40-50'lere dayandığı, aylık enflasyonların çift haneli olduğu günlere dönüş, ya da Türkiye'nin yeniden koşmaya başladığı, büyüyen, gelişen, huzurlu, güvenli bir ülkenin referandum oylaması olacaktır. Referandum oylaması ile karanlık günlere geri mi dönülecek, yoksa aydınlık bir gelecek için koşar adım ilerlenecek mi buna halk karar verecek. Bir 15 Temmuz darbe girişimi yaşadık. AK Partili milletvekili arkadaşlarımızla ilçelerimizi gezdik. Birlik ve beraberliğin simgesini, İstanbul’daki Yenikapı ruhunu tüm Çorum’un ilçelerinde sergiledik. Biz hizmetlerimize durmadan devam edeceğiz. Önümüzde bir referandum var. Önümüze bir sandık konulacak. Bu sandıkta istikrarı, güveni oylayacağız. Son yıllarda milletin devleti idare ettiği, milletin devleti yönettiği bir ülke olduk. Biz bu istikrarın devam etmesi için, bu büyümenin devam etmesi için, geleceğin Türkiye’si için, çocuklarımızın bir daha darbeler yaşamaması için sandıkta evet diyeceğiz. Tabi ki, hayır cephesinde olan siyasi partilerimiz de var. Referandumda okula gidip oyumuzu kullandıktan sonra 15 Temmuz ruhunu devam ettirmemiz lazım. Hayır diyen de evet diyen de bu milletin bir ferdidir. Bu memlekette huzur içerisinde beraberce yaşamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
AK Parti’nin getirdiği yeniliklerle birlikte Türkiye’de devleti milletin yönettiğini söyleyen Ceylan, "siz çok değerli halkımızla, sevdası ve davası hizmet olan "Yeni ve Güçlü Türkiye Yolunda" el ele hep birlikte Uğurludağ ilçemizden referanduma "Evet" diyoruz" şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@