“Çorum sürekli geriye gidiyor”

Milliyetçi Hareket Partisi, seçim çalışmalarına Uğurludağ’da devam etti.

Uğurludağ 17.05.2015, 22:14 17.05.2015, 21:15
1379
“Çorum sürekli geriye gidiyor”
MHP İl Başkanı Bekir Çetin, MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı, MHP Uğurludağ İlçe Başkanı Harun Kiday ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Uğurludağ’da çeşitli kurum, kuruluş ve esnafı ziyaret etti.
Uğurludağ’da halka hitap eden MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hükümetin yanlış politikalarından ve 7 Haziran seçimlerinin önemini dile getiren Kayrıcı, MHP’den istifa ederek AKP’ye katılan Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun’a gönderme yapmayı ihmal etmedi.
Uğurludağ Belediyesi önünde halka hitap eden Kayrıcı, “Biz hırsızlık etmedik, haram lokma yemedik. Sıkıntıda olabiliriz hiç önemli değil. Ama şunu açıkça söylüyorum burada Milliyetçi Hareket Partisi’nin hakkını alıp başka yere gidenlerin de hesabını soracağız. Hiçbir akrabası, komşusu gücenmesin. Biz kimseye bir kötülük yapmadık. Biz onları kardeşimiz saymıştık. Allah büyük bir gün gelir bunun da hesabı sorulur. Bu mübarek günde kırıcı konuşmak istemiyorum. Uğurludağ bizim kalemiz ne yaparlarsa yapsınlar çalamazlar, alamazlar” açıklamalarında bulundu.

“2002’DE 32 TUĞLA FABRİKASI VARKEN BUGÜN 18 TANE KALDI”
AKP Milletvekili Salim Uslu’nun “Çorum’a 13 milyar TL yatırım yaptık” sözlerine atıfta bulunan MHP Milletvekili Adayı Vahit Kayrıcı, “Çorum’a 13 milyar TL yatırım yapmışlar. Hani nerede yatırım? Söylediğin parayla Çorum iki kez inşa edilirdi. Bir de Çorumlular çalışmadan yedi diyor. Çalışmadan mı yediniz Çorumlular size soruyorum. Salim efendinin cebinden mi yediniz? 2002 yılında Çorum’da 32 tane tuğla fabrikası çalışıyordu şu anda 18 tane tuğla fabrikası kaldı. Gömlek fabrikası ekonomik nedenle kapanmak zorunda kaldı. Şurada hastanemiz vardı zaten yapılmış olan hastaneye açılış yapmakla bir şey yapmış olamazlar. Uğurludağ’a hiçbir şey yapmadılar. Uğurludağ geri geri gidiyor. Birlik içerisinde beraber olacağız bu gidişata dur diyeceğiz” şeklinde konuştu.“ÇÖZÜM DİYE ÇÖZÜLME SÜRECİNİ BAŞLATTILAR”
Konuşmasında, başkanlık sistemine, hükümetin ekonomik anlamda ülkeyi zarara uğrattığına değinen Kayrıcı, “2002 yılında 218 milyar dolar iç dış borcumuz vardı. Bugün 486 milyar dolar iç dış borcumuz var. 80 milyar dolar da özelleştirmeden kasaya para koydular. Ama kasamız tam takır, kuru bakır haline geldi. O gün bizleri, iki kilo buğday satıyorsunuz bir litre mazot alamıyor çiftçimiz diyorlardı. Bu gün 6 kilo buğday satan çiftçi bir litre mazot alamaz hale geldi. Ülkemizde 2 milyon 8 yüz bin kişi o günün şartlarında açım, acizim diye yardım alıyorlardı. Bu gün 20 milyonun üzerinde insanımız açım, acizim diyor. 2002 yılında beğenmedikleri hükümetten devraldıkları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kötü bir yönetimle bugünlere getirdiler. AKP hükümeti çözüm diye çözülme sürecini başlattı. Bir de başkanlık sistemi olmazsa bu ülkeyi yönetemeyiz diyorlar. Bizde diyoruz ki anlatın gerçekten güzel bir şey ise burun ülkeyi daha iyi yönetelim. Ama sorduğumuzda ‘siz bilmezsiniz Türkiye tipi başkanlık sistemi getireceğiz bu ülke çok iyi yönetilecek’ diyorlar. Alt yapısını anlatmadan bize sadece söyledikleri bu. Türkiye’ye başkanlık sistemi getirerek ülkenin bölünmesini başlatmış olursunuz. Onun için de 7 Haziran seçimleri Türkiye için çok önemlidir. Türklerin son kalesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’dir. Biz seçildikten sonra bir daha uğramayanlardan değiliz. Bizi bir daha destekleyin ve bu hırsızlıklara dur diyelim. Bu ülke insanları gül gibi geçindirir. Yeter ki hırsızlar başımızda olmasın” dedi.
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@