07.06.2011, 00:00 71

TATMİN SÖZCÜĞÜNÜN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Bir zamanlar çok itibarlı olan bir kurumun başındaki sayın kişi bir uygulamadan dolayı savunmak zorunda kalırsa, karşısındakilerin bazıları:

1.Tatmin oldum,

2.Tatmin olmadım, diyebiliyorsa herkes bu konuda düşünmeye başlar. İki grup oluşur.

Tatmin oldum diyenler savunucunun safında yer alır.

Tatmin olmadım diyen birkaç kişi değil 1780 kişi olursa bu sınavın uygulamasındaki beğenilmeyen yanları sıralayıverirler. Şöyle ki:

-Adı geçen kurum polisler için sınav düzenledi. Sorular yandaşların eline geçti. Sınav iptal edildi. Kurumun başkanı da ayrılmak zorunda kaldı. Şimdi aynı kurum yeni başkanı ile Üniversite Giriş Sınavı düzenledi. Sorulara şifre konulduğu ortaya çıktı. Başkan yerindedir. Savunucudur. Sınav ise iptal edilmemiştir. Neden?

-Şifreden haberi olan dershaneler var deniliyor. Hatta ad bile veriliyor. Dershaneler konuşamıyor. Ama bir soruşturma açılamıyor. Neden?

-Bir kurumun başına bir adamımız getirilirse, o da o kuruma adamlarıyla sahip oılursa, bu durum hak ve hukuka sığar mı?

-Sınava giren 1700 gencimizin geleceği söz konusu olduğu için her sorumlunun konurken çok dikkatli olması gerekmez mi?

-Tatmin oldum diyenler, durumu inceletiverseler, gerçeği de sergileyiverseler, daha fazla itibar toplamış olmazlar mıydı?

-Sınav sorularını düzenleyen sayın kişiler neden tarafsız davranmamışlardır? İşin içinde yandaşlık mı vardır?

-Kurumlar tüm bireylere eşit şekilde hizmet vermek zorunda değiller midir? Veremiyorlarsa ayrılırlar, saygı da toplarlar.

-Bu sorular çoğaltılabilir. Gelecek kuşakları hazırlamak, yetişkinlerin görevi olduğuna göre, yüklendikleri görevi en iyi biçimde yapmaları gerekmez mi?

Sınavın yapılışı bir gerçektir. Tatmin oldum demek sorunu çözmez. Sorunlar sorunlar doğuruyorsa yakınanlar çığ gibi artar. Altında kalanı da incitir. Ama onun da incinmemesini düşünmek de; bize size, onlara bal gibi düşer!

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@