06.06.2011, 00:00 125

TABANDAN BİR SÖYLEŞİ: 2

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Tabana inelim. Sağduyulu vatandaşlarımızı bir dinleyelim diyorsanız bu sohbeti de okuyabilirsiniz. Sohbete katılanlar konuşuyor:

-Dostlar, beni yetiştirenlerin temsilcisi oldum. Onlar gibi konuşuyorum. Konuşurken de, BEN demeyi seviyorum. Daha doğrusu yaşadığımı anlıyorum.

-Adamım Ben, ben deyiverirsen bencil olursun. Dost bile kazanamazsın. Kendini yalnızlığa itersin. Ben de ben dememeni dilerim.

-Pek iyi, ne demeliyim?

-Siz deyin. Karşınızdakini yüceleştirin. Kalplere girin. Sevgi ile saygı toplayın.

-Siz demenin bir tılısımı var?

-Var tabii. Siz demeye başlayan kişi, karşısındakine değer vermeyi bilir. Bu bir kibar oluştur. Bir yerde de kişiye özgü inceliktir. Kalplere giriştir. Karşınızdakini sevmektir.

-Adamım, can alıcı noktayı yakaladık. Sevginin girdiği yerde olumsuzluklar başını alır gider. Olumluluklar çığ gibi üzerimize taşar. Bizler de, bize sevgi ile yaklaşanlara sevgiyle yaklaşmaya başlarız.

-Sevginin girdiği yerde, neşe vardır. Huzur vardır. Mutluluk da eksik olmaz. Bal gibi yaşar.

-Dostlarım, siz’i öyle güzel dile getirdiniz ki, anlatamam. Ama şunu söylemeden de geçemem:

Yetişkinler her soruna sevgi ile yaklaşabilirlerse bir sevgi ortamı doğar. Gelecek kuşaklar da sevgi ortamında okumak isterler. Bunu da bizlerden beklerler. Demek ki, gelecek kuşakları sevgi ortamında yetiştirmek; bizlerin, sizlerin borcudur!

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@