Yüksekokulda çevre dersi

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokul Sosyal Hizmetler ve Çocuk Gelişimi bölümü öğrencileri, gözetiminde Sosyal Sorunlar dersi kapsamında Mesire Cafede yapılan dersin ardından piknik alanını temizledi.

Sungurlu 22.10.2018, 21:20
326
Yüksekokulda çevre dersi

Öğr.Gör. Gökhan Boduroğlu, Dr. Öğr.Üyesi Nurcan Süklüm ve Öğr. Gör. Özlem Bal gözetiminde gerçekleştirilen çalışmayla ilgili bilgi veren Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokul Öğretim görevlisi Gökhan Boduroğlu, sorunsuz bir dünyanın mümkün olmadığını ama hem üretim hem de tüketim aşamasında alınacak bazı önlemlerle sorunlar konusunda farkındalık ve bilinç yaratarak bu sorunları minimize etmek ve dünyayı daha yaşanılabilir kılmanın mümkün olduğunu, bu konuda başta ailelere, eğitimcilere, sivil toplum kuruluşlarına ve yerel yönetimlere çok ciddi sorumluluklar düştüğünü ifade etti.

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu olarak özellikle toplumsal sorunlarla ilgili üzerlerine düşen sorumlulukların farkında olduklarını belirten Boduroğlu, bu anlamda güzel ve başarılı somut çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve gerçekleştirmeye devam edeceklerini dile getirdi. Sungurlu Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmetler ve Çocuk Gelişimi bölümü ile Sosyal Sorunlar dersi kapsamında Çevre Sorunlarına dikkat çekerek öğrencilerin bu konulardaki farkındalık ve bilinç düzeyini artırarak çevreye olan hassasiyetlerini artırmak amacıyla Sungurlu Belediye Başkanlığı ile işbirliği içerisinde piknik sezonunda tıklım tıklım olan Mesire alanında doğada geri dönüşümü uzun yıllar alan ve çevredeki ekosisteme zarar veren atıkları toplamak amacıyla harekete geçtiklerini anlatan Boduroğlu, gerekli olan çevre bilincinin birçok insanda bulunmadığını anlattı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@