Uyuma pastalı kutlama

Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Yavuz Selim İlkokulu’nda öğrencilerle pasta kesti.

Uyuma pastalı kutlama

Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Yavuz Selim İlkokulu’nda öğrencilerle pasta kesti.

13 Eylül 2017 Çarşamba 22:43
Uyuma pastalı kutlama

Yeni eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencisi olacaklar için okula uyum haftası başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, Yavuz Selim İlkokulunu ziyaret ederek, öğrenci ve velilerle bir araya geldi. Velilerle sohbet edip okulu gezen Eryiğit, Okul Müdürü Özkan Akbulut’tan bilgi aldı.

Eryiğit, okulun yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale gelmesinde büyük çaba sarf eden okul müdürü Özkan Akbulut’a teşekkür etti. Milli Eğitim Müdürü Eryiğit, 1/B sınıfını ziyaretinde öğrencilerle pasta keserek, mutluluklarına ortak oldu.

MÜFREDATA ÖVGÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, velilere hitaben yaptığı konuşmada, değişen yeni müfredat hakkında bilgi verdi. Eryiğit, “Değerli velilerimiz sizin çocuklarınız şu anlamda çok şanslı. 2017-2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığımız müfredatını değiştirdi. Çocuklarımız yeni müfredatla eğitim görecekler. Yazılı ve görsel basında bu müfredatı eleştirme anlamında ki haberleri okuyoruz. Onunla ilgili size bilgi vermek istiyorum.

Bu çocuklarımızın okuyacağı müfredat 1 buçuk yıl üzerinde çalışılan, yüzde 60’ı öğretmenlerden, yüzde 40’ı da akademisyenlerden oluşan bir ekip tarafından hazırlanmıştır. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı ve kapsayıcı müfredatı diyebilirim. Bu konuda içiniz rahat olsun. Bu konularda eleştirme amacı taşıyan haberler sizleri yanıltmasın o haberlerin de ne amaçla yapıldığını benim kadar sizler de biliyorsunuz.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerek öğretmenlerimiz gerekse sizlerin yanında olacağımızı buradan ifade etmek istiyorum. 2017-2018 eğitim-öğretim yılının beraberinde getirdi yeniliklerle bizlere sağlayacağı imkanlarla, çocuklarımıza ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.”

TSM’DEN EĞİTİM

Sungurlu Toplum Sağlığı Merkezi görevlileri de okul bahçesinde öğrencilere eğitim verdi. Öğrenciler eğitim kapsamında okul bahçesine kurulan sinevizyon ile el temizliği, diş sağlığı, düzenli beslenme ve düzenli uyku konularında bilinçlendirildi. Eğitim sonunda öğretmen ve velilere broşürler dağıtıldı.

9. SINIFLAR DA UYUMA ALINDI

Yeni eğitim-öğretim döneminde okul öncesi, birinci, beşinci ve dokuzuncu sınıf öğrencisi olacaklar için okula uyum haftası başladı. Okula uyum haftası, MEB tarafından öğrencilerin okul kaygılarını gidermek ve onlara okul ortamını sevdirmek, öğrenme ortamını, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için 2006-2007 eğitim-öğretim yılından bu yana uygulanıyor.

Son yıllarda beşinci sınıf öğrencilerini de kapsayacak şekilde genişletilen uygulamaya bu yıl dokuzuncu sınıf öğrencileri de eklendi. Hafta boyunca öğrencilerin okula daha kolay uyum sağlamaları için “çocuk-aile-öğretmen tanışma programları”, “okul ve eğitim ortamını tanıma” ve “arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma” gibi etkinlikler düzenlenecek.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 13.09.2017 22:47