“Ürünlerimiz yurt içi ve yurt dışı piyasalarında değer görüyor“

Sungurlu’da kurulu olan fabrikadan yurt dışına karton köşebent ve ebatlanmış karton ihracatı yapılıyor.

Sungurlu 27.12.2014, 00:45 27.12.2014, 00:45
1549
“Ürünlerimiz yurt içi ve yurt dışı piyasalarında değer görüyor“
Sungurlu’da kurulu olan fabrikadan yurt dışına karton köşebent ve ebatlanmış karton ihracatı yapılıyor.
Larton Ambalaj Sanayi Anonim Şirketi Genel Müdürü Levent Öztekin, faaliyet alanlarının karton köşebent ve ebatlanmış kartonlar olduğunu söyledi.
Larton Ambalaj’ın, 26 yıllık kâğıt sanayi endüstrisindeki tecrübeleriyle 2012 yılında yeni firmaları Larton Ambalajı faaliyete geçirdiklerini belirten Öztekin, Sungurlu-Çorum karayolu 2. kilometrede 170 dönüm üzerine kurulan fabrikanın toplam 48 çalışanıyla yıllık 25 bin ton üretim kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.
Ambalaj sektörünün kargo ve tasıma sektörüne, plastik sektörüne ve diğer sektörlere hizmet verdiğini dile getiren Öztekin, katma değeri yüksek ürünler üretebilmek için ürünlerde çeşitlendirmeye gideceklerini ifade etti. Geri dönüşümden elde edilmiş çevre dostu gri kartondan üretilmiş köşebent üretimi gerçekleştirerek, müşteri ve çalışan memnuniyetini sağlamayı hedeflediklerini kaydeden Öztekin, “Ebat ve köşebent pazarında, kalite ve ürün çeşitliliği ile pazarın önemli oyuncusu olmayı istiyoruz. Bu pazarda hammadde kaynağına yakınlığımız, lojistik avantajımız, üretim teknolojisi, nitelikli insan kaynağı ve pazar bilgisine sahip olmamız gibi birçok güçlü yönlerimizi biliyoruz” diye konuştu.
Öztekin, en önemli fırsatlarının geri dönüşüm bilincinin her geçen gün artması, ambalaj sektörünün gelişmeye açık olması ve farklı sektörlerin ihtiyaç malzemesi olması olarak değerlendirdi.
Karton köşebent ürünlerinde taşıma ve nakliye esnasında oluşabilecek hasarların üretici ve distribütör firmalar için her zaman bir risk oluşturduğunu dile getiren Öztekin, “Bu nedenle ambalaj ve paketleme konusunda çeşitli ürünler geliştirilmiş ve köşe koruma (karton köşebent) sistemleri geliştirilen bu ürün grupları içerisinde yerini almıştır. Yaş sebze ve meyve üreticilerine, beyaz eşya, mobilya, kağıt, metal sanayi ve benzeri sektörlerde ürün ve ambalajın korunması olanağını sağlamıştır” şeklinde konuştu.
Yurt içi ve yurt dışı pazarına ürün gönderdiklerini ifade den Öztekin, “Ürünlerimiz yurt içi ve yurt dışı piyasalarında değer görmektedir. Yurt içinde bayilerimiz aracılığıyla kırtasiye ve mobilya sektörüne kadar tüm ev ve iş yerlerine girmekteyiz. Yurtdışında ise Yunanistan, Bosna Hersek, Sırbistan, Türkmenistan, Azerbaycan ve Gürcistan’a ihracat yapmaktayız” dedi.
Sektörde ilklere imza atmanın gururunu yaşadıklarının altını çizen Öztekin, şöyle devam etti:
“2014 yılında yurt dışından alınan yeni bir makine ile makine parkurunu genişleterek, sektöründe ilk makinesini ülkemize getirmenin gururunu yaşamaktayız. Üretmiş olduğumuz Laminasyon kartonda Türkiye’deki öncü ve 2 firmadan bir tanesi olmanın gurunu, Çorum’un Sungurlu ilçesinden çıkmanın da mutluluğunu yaşamaktayız.”
Üretimde kapasiteyi artırmayı hedeflediklerini belirten Öztekin, 2015 yılında makine parkurunu genişleterek üretim kapasitesini artırmayı hedeflediklerini vurguladı.
Nitelikli eleman bulunmasından zorlandıklarını kaydeden Öztekin, şunları kaydetti:
“Nitelikli elamanın bulunmasında ciddi zorlanıyoruz. Hitit Üniversitesinde kâğıtçılık bölümü açılmasının Çorum için öncelik olacağını düşünüyorum. Nedeni ise Çorum’da kağıt fabrikalarının çok olması. Kâğıtçılık bölümü, kâğıt sektöründeki fabrikalarda yeni bir kapı açılmasına öncülük edeceğini, bunun beraberinde hem sektörümüzde bir yenilik hem de Çorum için bir ayrıcalık olacağını düşünüyorum.”
Levent Öztekin, firma olarak sektördeki yenilikleri yakından takip ettiklerini ve en son İstanbul’da 2014 yılında düzenlenen TÜYAP Ambalaj Fuarına katılarak sektör temsilcileriyle buluştuklarını bildirdi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@