Unutulan sokak oyunlarını oynadılar

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi kapsamında ilçe merkezi ve köylerimizdeki tüm ilkokullar Nisan ayında “Unutulan Çocuk Oyunlarını Yaşatıyorum” temalı hazırladıkları çeşitli etkinliklerle projeye katılım sağladılar. 

Sungurlu 08.05.2019, 16:24
257
Unutulan sokak oyunlarını oynadılar

Küçük yaşlarda öğrencilerin toplum problemlerine duyarlı olmaları, sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişmelerinin hedeflendiği ‘Sorumluluklarımla Büyüyorum’ projesinde ilkokullarda Nisan ayı boyunca geleneksel çocuk oyunları teması işlendi. 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “Sorumluluklarımla Büyüyorum projemizde Nisan ayında tüm ilkokullarımız unutulmaya yüz tutan geleneksel çocuk oyunlarının yeniden hatırlatılması amacıyla çeşitli faaliyetler düzenlediler. Geleneksel çocuk oyunlarının tanıtılması, eğitimde kullanılması, geliştirilerek korunması ve gelecek nesillere aktarılması eğitim için vazgeçilmez bir unsurdur. Oyunlar çocukların hayat tecrübesi ve olumlu davranışlar kazanmalarına katkı sağlamaktadır. Oyunlar sayesinde çocuklar yeteneklerini geliştirerek kurallara uymayı ve uyumlu hareket etmeyi öğrenir. Günümüzde çocuklar oyunlardan çok cep telefonu, tablet ve bilgisayar oyunlarını oynamaktalar. Bu sorundan yola çıkarak belirlediğimiz temamızda geleneksel oyunlarımızı tüm okullarımızda yaygınlaştırmayı çocuklarımızı teknoloji bağımlılığından kurtarmayı onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Projenin amaçlarına ulaşması için etkin çalışmalar yürüten okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:05
Güneş 05:42
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:48
Yatsı 21:18

Gelişmelerden Haberdar Olun

@