Sungurlu’da “Yazın Sesi Çocuk Cıvıltısı” Projesi

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Yazın Sesi Çocuk Cıvıltısı ‘’ projesi ilçedeki bütün okullarda ve Halk Eğitimi Merkezi’nde başladı.

Sungurlu 21.07.2017, 01:50
913
Sungurlu’da “Yazın Sesi Çocuk Cıvıltısı” Projesi

“Yazın Sesi Çocuk Cıvıltısı’’ projesi kapsamında okullarda ve HEM’de açılan kurslarda 60 öğretmen Bin 132 öğrenciyle buluştu. 2017- 2018 eğitim öğretim yılında 8. sınıfa devam edecek öğrencilerin % 75’i DYK kurslarına devam ediyor.

Okullarda temel eğitim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik açılan kursların saatleri hafta içi ve hafta sonu öğrenci ve öğretmenlerden gelen talepler göz önüne alınarak düzenlendi.

Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit; öğrencilerden yaz dönemini iyi değerlendirmelerini, özellikle 2017-2018 eğitim-öğretim yılında TEOG ve LYS sınavlarına katılacak öğrencilerin ücretsiz ve kendi okullarında verilen bu kurslara mutlaka katılmalarını tavsiye etti.

Okullarda ve Halk Eğitimi Merkezi’nde akademik kursların yanı sıra kültürel, sanatsal ve sportif çok sayıda kursun açıldığını söyleyen Eryiğit, bu kurslarda öğrencilerin eğlenerek öğrenmelerine olanak sağladıklarını da ifade ederek kurslarda görev alan öğretmen ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
orta şiddetli yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@