Sungurlu’da “Esnafına Sahip Çık” kampanyası

Sungurlu Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Osman Aşutoğlu, ilçede “Alışverişini yerel esnaftan yap esnafına sahip çık” kampanyası başlattıklarını söyledi.

Sungurlu 17.06.2018, 12:40
391
Sungurlu’da “Esnafına Sahip Çık” kampanyası

Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası Başkanı Aşutoğlu, yaptığı açıklamada ilçe sakinlerini yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ettiklerini söyledi. Yerel esnafa sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Osman Aşutoğlu, şunları ifade etti: “İlçemizdeki bakkal, büfe veya küçük esnaflarımız, küçük işletmeler ayakta duramıyor, günden güne yok oluyor. Büyük işletmelerin yüksek rekabet gücü karşısında direnme gücümüz gün geçtikçe azalıyor. Aldığınızda sattığımızda ürettiğimizde hile yok, evimize alın terimizle helal lokma götürmekten başka derdimiz yok. Kapanan her esnaf aslında kaybedilen bir dosttur. Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birbirimize destek olarak esnaflarımızın yanında yer alalım.

Her sabah akşam selamlaştığımız paramız olmadığında borç istediğimiz veresiye yazdırdığımız cenazemizde düğünümüzde acı günümüzde tatlı günümüzde birlikte olup omuz omuza verdiğimiz gerektiğinde gözyaşı döktüğümüz yerel esnafımızın yokluğunu yaşamamak için esnafımıza sahip çıkalım ilçemizin kazancını dışarıya kaçırmayalım ilçe ekonomimize katkıda bulunalım.

Hiçbir ülkede olmayan 1000 yıllık Ahilik kültürümüzün temsilcileri olan esnaflarımız ülke ekonomimizin de en büyük lokomotifi durumundadırlar. Açılan marketler ürün çeşitliliği bakımından cazip olsalar dahi mahalle bakkallarından farkları bulunmamaktadır. Dolayısıyla şahsımda bir mahalle bakkalı olarak, ilçe halkımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyorum. Biz diyoruz ki; Kapanan her esnaf aslında kaybedilen bir dosttur. Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde birbirimize destek olarak yerel esnaflarımızın yanında yer alalım. Yerel esnafımıza sahip çıkalım.”

Bakkallar ve Bayiiler Esnaf Odası ayrıca ilçedeki caddelere “Alışverişini yerel esnaftan yap” afişleri asarak vatandaşları yerel esnafa sahip çıkmaya davet etti.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Ekim 2020
İmsak 05:29
Güneş 06:53
Öğle 12:30
İkindi 15:27
Akşam 17:56
Yatsı 19:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@