Sungurlu'ya yeni parklar yapılacak

Sungurlu Belediyesi mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. 

Sungurlu'ya yeni parklar yapılacak

Sungurlu Belediyesi mahallelere yeni parklar kazandırmaya devam ediyor. 

21 Eylül 2017 Perşembe 15:07
Sungurlu'ya yeni parklar yapılacak

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner tarafından verilen talimatlar sonucu yapılan incelemeler neticesinde mahallelerde, park yapımına müsait olabilecek alanlar tespit edilerek çalışmalar başlatıldı. Sungurlu Belediye Başkanı Şahiner, kent genelinde yeni park alanlarının yapıldığını belirtti.
Park Bahçe Müdürlüğü ekipleri tarafından Sunguroğlu mahallesi 15. Sokak Özel İdare arkasında yeni park yapımı çalışması başlattıklarını belirten Başkan Şahiner, "Çalışmalar tamamlandığı zaman hem çocukların hem de yetişkinlerin spor ve sosyal yaşantısını hareketlendirmek için modern, ferah alanlar oluşturulmuş olacak. Yeni park alanlarının yapımı devam ederken mevcut park, dinlenme alanları ile spor aletlerinin bakım ve onarımları da sürdürülüyor” dedi.
'Çocuklarımız İçin Oyun Alanları Artacak'
İlçe genelinde ortak yaşam alanları ve çocuk oyun alanlarını arttırmak için planlı ve programlı olarak çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Belediye Başkanı Şahiner,“Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi için çocuk parkları ve spor alanlarının çoğaltılmasını çok önemsiyoruz. Her geçen gün ilçemize yeni çocuk oyun alanları ve dinlenme alanları kazandırmaya devam ediyoruz. Uygun olan her alanı yeşillendirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

(İHA)