“Sungurlu kampüsü ilçeye ayrı bir renk katacak”

Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nun ilk yarıyılı başarılı bir şekilde tamamladığını belirten Yrd Doç Dr. Kubilay Karacif öğrenci sayısının sürekli arttığını, kampüs ve 300 kişilik yurt inşaatına devam edildiğini ve yeni yatırımlarla birlikte ilçenin gelişimine de katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

“Sungurlu kampüsü ilçeye ayrı bir renk katacak”

Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nun ilk yarıyılı başarılı bir şekilde tamamladığını belirten Yrd Doç Dr. Kubilay Karacif öğrenci sayısının sürekli arttığını, kampüs ve 300 kişilik yurt inşaatına devam edildiğini ve yeni yatırımlarla birlikte ilçenin gelişimine de katkı sağlayacaklarını dile getirdi.

25 Ocak 2017 Çarşamba 19:44
“Sungurlu kampüsü ilçeye ayrı bir renk katacak”

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksek Okulu (MYO) için yapılan Kampüs'ün 2017-2018 eğitim-öğretim yılında hizmete gireceğini ifade eden Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, “Okulumuzun ve ilçemizin gelişmesi ve büyümesi için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi. 

Sungurlu MYO kampusun son durumu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Karacif, “Eğitime açıldıktan sonra okulumuzda farklı değişmeler gelişmeler oldu, Yüksekokulumuz da öğrenci sayımız yüksek seviyelere ulaştı. Aralık 2011'de göreve geldiğimde öğrenci sayımız 670 civarındaydı. Bu yıl öğrenci sayımız 1200 oldu. Tabi göreve geldiğimizden bu yana sürekli öğrenci, bölüm ve program sayılarımızda artış oldu. Yeni bölümler açtık, ilk açtığımız bölümüz Tıbbı tanıtım ve pazarlama programımız oldu. Bu programa öğrenci aldık, daha sonrasında dış ticaret ve Çocuk gelişimi programına öğrenci aldık. Bu yılda ilk defa fizyoterapi programını açtık ve öğrenci aldık. Açılan bölüm ve programlarımız tercih edilen istihdam odaklı bölüm ve programlardır. Fizyoterapi tabi ki farklı bir bölüm öğrencilerin uygulama yapması gerekiyor. Bu konuda rektörlüğümüze iki farklı proje sunduk. Bu bölümün ihtiyacı olan elektroterapi cihazı gibi tıbbı cihazları da temin ettik. Öğrencilerimiz dersler de aldıkları teorik eğitimi aynı zaman da uygulama imkanı bulmuş oldular. Bölümümüze üç tane fizyoterapist öğretim görevlisi aldık. Alanında yetkili ve donanımlı öğretim elamanlarımızla programda çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu.

MYO Müdürü Karacif sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve geldiğimiz zaman da okulumuz da 5-6 personelimiz vardı. Daha çok Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenlerimizin desteği ile eğitim veriliyordu. Şuan okulumzda 21 öğretim elamanı görev yapıyor. Bu arkadaşlarımız sadece ders vermiyor araştırma çalışmalarında bulunuyorlar. Çeşitli uluslararası konferanslara katılıyorlar. Okulumuzda kaliteli bir akademik kadronun olması öğrencilerimizin yetişmesi ve mezunların niteliği anlamında bizim için oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz”

“KAMPÜS İLE BÜYÜYECEĞİZ”

Sungurlu MYO'da 2011 yılında kampus çalışmalarına başladıklarını hatırlatan Karaçif, “Kampus için öncelikle yer tahsis işlemleri yapıldı. Belediye ve Kaymakamlığa ait yerlerde 27 Haziran 2014'te temeli atılan kampusumuzda son aşamaya gelmiş durumdayız. Birinci etap kampüs çalışmaları tamamen devletimizin desteği ile gidiyor. Birinci etap çalışmalarında yönetim ofisleri ve derslikleri kapsayan ana binamız, yemekhane, kantin binamız, enerji merkezi, alt yapı ve çevre düzenleme işini kapsıyor. Hedefimiz bu yıl bu binaya taşınmak 2017-2018 eğitim-öğretim yılına yeni kampüsümüz de başlamak istiyoruz. Bu Kampüs benim için büyük bir hayal ve hedefti. böylesi büyük bir kampüse kavuşulması, sosyal donatıları içerisinde yurtları olan güzel bir kampüs havasını başardık. Bu Üniversitemiz rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ın büyük destekleri ve özverisi ile gerçekleşti. Kampüs Yüksek Okulumuzun gelişimi ve büyümesine katkı sağlayacak. Açamadığımız yeni bölümleri orada açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

300 KİŞİLİK YURT İNŞAATI BAŞLADI

Sungurlu MYO Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Karacif, “Kredi Yurtlar Kurumu tarafından incemizde yaptılan 300 kişilik yurt binasının temeli atıldı. İnşallah kısa bir süre sonra yurt binası tamamlandığı zaman da öğrencilerimizin barınma problemi biraz daha rahatlamış olacaktır. Öğrencilerin tercih konusun da daha avantajlı ilçe olacağız. Kampüs büyük bir yatırım, iş adamlarımız ve sivil toplum örgütlerimiz bu işin içerisinde onlarında bir destek çalışmaları devam ediyor. Özellikle ilçemizin ihtiyacı olan büyük bir konferans salonu planladık. 450 kişilik hem kendi öğrencilerimiz için hem de ilçemizin faydalanacağı modern bir konferans salonu olacaktır” dedi.

(İHA)