Sungurlu halkı Kudüs için tek yürek oldu

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs açıklaması sonrasında AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından basın açıklaması düzenlendi. 

Sungurlu 08.12.2017, 17:37
761
Sungurlu halkı Kudüs için tek yürek oldu

Atatürk Meydanında Cuma namazı sonrasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, "ABD Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir. Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır" dedi.
Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır diyen Özkan, Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye'nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, ABD'nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği 'Dünya 5'ten büyüktür' itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Yasin Şahin ise, "Çanakkale'nin kınalı aslanları, evlatları olarak emin olsunlar ki çöplüğe gömeriz. Müddezel bir sarhoşun İslam dünyasının göz bebeği ve mukaddesatı Kudüs üzerinden oluşturduğu gerginlik, ülkemizin kesinlikle başka bir renge boyanmaya müsaade etmeyeceği rengimizdir ve kırmızı çizgimizdir" şeklinde konuştu.
Türk ve İslam dünyasının sessiz ve tutarsız kalmayacağı bu husus Amerika denilen şerefsizin sonu olacaktır diyen Şahin, Kudüs üzerinden dünyanın gömleğinin üzerinden üst düğmesini açıp, içerisine el bombası atmaya yeltenen Amerika'nın kafası iyi duvarlara çarpmaktadır. Akıl ve inanç sağlığını yitirmiş bir devlet adamı Amerika'yı içerisinden bir daha çıkamayacağı çöplüğe götürüyor. Irak, Libya, Mısır ve Suriye'ye soktuğu fitne ateşinin şerefsizce yaptığı işgalin ve psikolojik rezaletin esir zannettiği İslam dünyasına apse yaptırmak ne Amerika'nın nede şeytanın uşaklarının haddine değildir. İslam dünyası üzerinde yıllarca oynanan oyunların ayrıştırmaların ve bölmelerin ardı arkası kesilmeyen düzenbazlıkların karşısında mensubu olmaktan şeref ve onur duyduğum Türkiye'den başka sesini çıkarmayan İslam coğrafyasının tutarsızlığı sonucunda Kudüs üzerinden kutsallarımızın üzerine yürüme cesareti gösteren şeytanın uşakları yarın canlarımızın kanlarımızın ömürlerimizin üzerine titrediği Kabe'ye yürüme şerefsizliğini göstereceklerdir. Ülkemizin iktidarı ve muhalefeti ile birlikte çığlık olduğu Kudüs konusunda ülkemin şerefli ve inançlı insanlarına sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum" ifadelerini kullandı.
AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasına AK Parti İlçe Başkanı İlyas Özkan, MHP İlçe Başkanı Yasin Şahin, Kadın Kolları Başkanı Hamide Uzun, teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@