Şahiner’den Kızılay'a destek

Sungurlu Belediyesi ve Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışı kampanyasına Belediye personeli duyarsız kalmadı.

Şahiner’den Kızılay'a destek

Sungurlu Belediyesi ve Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışı kampanyasına Belediye personeli duyarsız kalmadı.

29 Ocak 2017 Pazar 18:25
Şahiner’den Kızılay'a destek

Sungurlu Belediyesi’nde gerçekleşen kan bağışı kampanyasına belediye personeli yoğun ilgi gösterdi. Belediye Kadın Kültür hizmet binasına kurulan platformda, gönüllü personel ve vatandaşlardan doktor kontrolünde toplanan kanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Kan vermek için sıraya giren belediye personeli ve vatandaşların gerekli tetkikleri yapıldıktan sonra kan vermesine engel teşkil edecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmadığı takdirde kan vermesi sağlanıyor.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Kızılay Kan Merkezi tarafından yürütülen kan bağışı kampanyasına destek vermek ve kan bağışına olan duyarlılığı arttırmak için kurulan Kızılay standını ziyaret etti. Kızılay Kan Merkezi personeli ve kan bağışında bulunan gönüllülerle sohbet eden Şahiner, "Kan bağışında bulunmak hem kendi sağlığımız için hem de hayati öneme sahip olan bir sosyal sorumluluktur. Verilen bir ünite kan onlarca insanın hayatını kurtarabilir. Sungurlu Belediyesi olarak kan bağışı kampanyasına verdiğimiz destek bundan sonrada devam edecek” dedi.  (Haber Merkezi) Bu projenin yaygınlaştırılmasına çalışacağız. Mülteci öğrencilerimizin bulunduğu diğer okullarımızda da eğitim alan öğretmenlerimiz ve idarecilerimiz tarafından bilgilendirme yapılacaktır” dedi. “Göçmen Bireylerin Eğitimleri İçin Öğretmen Yeterliliklerinin Artırılması Projesi” ile Başöğretmen Atatürk İlkokulu’nda görev yapan 26 öğretmen ve idareciye göçmen psikolojisi, aidiyet, adaptasyon, göçmenlerin eğitim sorunları, psikolojik destek, yol ve yöntemleri hakkında 4 gün-16 saat seminer verilecek.

(Haber Merkezi)