Şahiner: “Tek çıkar yol birlik ve beraberliktir”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Sungurlu 21.09.2018, 23:17
380
Şahiner: “Tek çıkar yol birlik ve beraberliktir”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Muharrem Ayı ve Aşure Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Muharrem-i Şerif Ayı ve Aşure Günü’nün tüm insanlığa kardeşlik, barış ve hayırlar getirmesini dileyene Başkan Şahiner, Aşure gününün en iyi şekilde idrak edilmesi gerektiğini söyledi.

Aşurenin paylaşmak ve birlik olmak için önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Şahiner, “Dünya Müslümanları ve ülkemiz olarak zor günler geçirmekteyiz. Dileğimiz odur ki bu mübarek günlerde Yüce Mevla’mız bizlere merhametiyle muamele etsin ve aramızda barış ve kardeşliği yaysın.” dedi.

Muharrem ayının Hicrî dört haram aydan bir tanesi olduğunun altını çizen Başkan Şahiner, kutlama mesajında şunları dile getirdi:

“Gönül ister ki dünya insanları her zaman huzur içinde ve kardeşçe yaşasın, ancak şu anda görüyoruz ki dünyanın her tarafında savaşlar eksik olmuyor. İnsanlar birbirlerini öldürmek için adeta yarışıyor. Elimizden dua etmekten başka bir şey gelmiyor. Televizyonlarda, gazetelerde her gün savaş, saldırı ve buna benzer karmaşa ortamı haberleri ile karşılaşıyoruz. Ve her ne hikmetse ilk emri ‘oku’ olan yüce bir dinin mensuplarının, yani Ortadoğu, yani komşularımızın topraklarında bu kargaşalar yaşanıyor. Hepimizin bundan ders çıkarması, ibret alması gerekir. Çocuklarımız ve gençlerimiz, güzel ülkemizin yarınlarına endişe ile bakmamalıdır. Bunun için tek çıkar yol bizlerin birlik ve beraberliğinden geçer. Gelin kavgayı, küslüğü bir kenara bırakalım. Küçük şeyler için birbirimizi üzmeyelim. Ülkemiz için, topraklarımız için ve en önemlisi geleceğimiz için herkesi birlik ve beraberliğe davet ediyorum. Bu vesileyle Muharrem Ayı ve Aşure Günü’nün Türk ve İslâm âlemine hayırlar getirmesini niyaz ediyorum.” (Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@