Şahiner: “Kerbela asırlardır bağrımızı yakıyor”

Sungurlu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure etkinliği bu yılda devam ettirildi.

Şahiner: “Kerbela asırlardır bağrımızı yakıyor”

Sungurlu Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure etkinliği bu yılda devam ettirildi.

21 Ekim 2016 Cuma 23:46
Şahiner: “Kerbela asırlardır bağrımızı yakıyor”
Sungurlu Atatürk Meydanı’nda düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Ali Erayhan, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Belediye Başkanı Şahiner etkinlikte birlik ve beraberlik mesajları verdi. Başkan Şahiner, “İnsanlık tarihinin pek çok önemli hadiselerin yaşandığı, vuslatıyla gönüllerde heyecan ve manevi bir atmosfer oluşturan muharrem ayı hicri yılın başlangıcıdır. Muharrem ayı bizlere değerlerimizi ve Kerbela’yı hatırlatır. Kerbela, Hz.Ali ve Hz. Fatıma’nın iki ciğer parelerinden biri olan Hz. Hüseyin ve 70’ten fazla mümin kardeşimizin şehit edildiği yerdir. Asırlardır yüreğimizi sızlatan, bağırlarımızı yakan bu elim hadise, Peygamber Efendimizin ve onun Ehli Beytini seven başta milletimiz olmak üzere bütün müminleri derinden yaralamıştır. Kültürü, mezhebi ve meşrebi ne olursa olsun bütün Müslümanları derin acılara sevk etmiştir.
Muharrem ayının Hz. Hüseyin’in uğrunda canını feda ettiği hak, adalet ve rahmet, merhamet, müsamaha ve şefkat duygularının yeniden ihyası, Müslümanların muhabbet, kardeşlik ve beraberlik duygularının güçlenmesi için büyük bir fırsattır. Bu vesileyle şehitlerin efendisi, rahmet peygamberinin çiçeği, cennet gençlerinin Seyyidi, ümmetin göz bebeği, Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Sungurluluların ve tüm İslam aleminin aşure günü kutluyor, birlik ve beraberliğimizin bozulmaması duasıyla Allah kabul etsin diyorum.” ifadelerini kullandı.
Etkinlikte İlçe Müftüsü İbrahim Köksal’ın duasının arkasından hazırlanan aşureler protokol üyeleri tarafından vatandaşlara dağıtıldı.
(Haber Merkezi)