Otobüs duraklarının camları kırıldı

Otobüs duraklarının camları kırıldı

18 Şubat 2017 Cumartesi 17:17
Otobüs duraklarının camları kırıldı

Çorum’un Sungurlu ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi karşısında bulunan Belediye Otobüs duraklarının camları kimliği belirsiz kişi yada kişilerce tarafından kırıldı. Vatandaşlar tarafından haber verilmesi üzerine olay yerine gelen belediye ve polis ekipleri inceleme başlattı.
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, halkın ödediği vergilerle yapılan, yağışlı ve rüzgarlı havalarda yolcuların sığındıkları bekleme durak camlarının kırılma olayını kınarken, bu eşya ve materyallerin tüm Sungurluluların olduğunu kaydetti.
Vatandaşları da duyarlı olmaya davet eden Şahiner, "Vatandaşlarımızdan da bu konularda duyarlılık bekliyoruz. Kamu malına zarar vereni gördüklerinde Emniyet Müdürlüğü’ne veya belediye zabıta ekiplerine bildirsinler ki yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapılabilsin" diye konuştu.
Çevre sakinleri ise durak camlarının kırılmasına bir anlam veremediklerini ifade ederek, otobüs durağının camlarını kıranların bulunmasını istediler.

(İHA)

Son Güncelleme: 18.02.2017 18:51