Öğrenciler trafik kurallarını okul koridorunda öğrenecekler

Sungurlu ilçesi Sunguroğlu İlkokulu tarafından hazırlanan "Okul koridorunda trafiği öğreniyorum" projesi tanıtıldı. 

Sungurlu 22.09.2017, 14:37
1246
Öğrenciler trafik kurallarını okul koridorunda öğrenecekler

Projenin amacının trafik ortamını küçük yaşlardan itibaren tanıyarak, ilerde trafik kurallarını yaşamına uyarlamış sürücü ve yaya olunmasını sağlamak, mal ve can kaybını en az seviyeye indirmek olduğu açıklandı.
Okul müdürü Lütfi Türkgenci İlköğretim Haftası kutlamaları çerçevesinde protokol üyelerine verdiği bilgide, "Türkiye'nin en büyük problemi olan trafik ile ilgili bir proje hazırladık. Yaptığımız çalışmayı okulumuzun bahçesinde yeterli alan olmadığı için koridorlarımızı kullandık. Koridorlarımızı yol olarak düşünüp üzerine kesik beyaz çizgiler çizip kenarlarına işaret levhaları yerleştirdik. Böylece öğrencilerimizin trafik işaret ve levhalarının anlamlarını öğrenmesini, küçük yaşta trafik kurallarına uyma bilincini geliştirmeyi ve trafik sorununa çözüm olmasına katkı sunmayı amaçlamış bulunmaktayız.” dedi
Türkgenci proje ile, Trafik sorununu çözmek istiyor muyuz?, sorusuna evet diyerek azimli olmayı sağlamak, trafik kuralları ve işaretlerini öğrenilmesini sağlamak, Öğrenilen trafik kurallarının yaşamında uygulanabilirliği artırmak, Maddi hasarlı ve can kayıplı kazalara en aza indirmek, basında ve toplum sathında duyurularak, trafik kurallarının hayatımızda etkin uygulanması konusunda bir bilinç oluşturmak, Türkiye'de ki tüm okullarda uygulanmasına ön ayak olmak hedefleniyor.

Kaynak: (İHA)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-4°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:30
Akşam 17:54
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@