“Millet kavgadan hoşlanmıyor”

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve MHP’den ihraç edilen Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Çorum’un Sungurlu ilçesinde ortak 'hayır' propagandası yaptı.

Sungurlu 15.03.2017, 20:25
761
“Millet kavgadan hoşlanmıyor”

Özgürler Çarşı Düğün Salonu’nda vatandaşlarla buluşan Feyzioğlu ve Halaçoğlu, referandumda 'hayır' denilmesi gerektiğini savundu. Halaçoğlu, anayasa değişiklik paketinin oldu, bittiye getirilerek meclisten geçirildiğini ileri sürerek, “Bunu Meclis’ten geçirenler bile bu anayasa değişikliğine neden ‘evet’ denmesi gerektiğini izah edememektedirler” dedi. Anayasa değişikliğiyle meclisin devre dışı kalacağını ileri süren Halaçoğlu, maddeler arasında ne terörü ortadan kaldıran, ne de ekonomiyi düzelten bir madde olmadığını dile getirdi.

Sungurlu’da her renkten insanı görmenin mutluluğunu dile getiren Feyzioğlu ise konuşmasında “Bize Türkiye’yi mozaik diye tanıtıp durdular. Türkiye bir mozaik değildir. Mozaik elinizle dokunduğunuzda dökülür. Türkiye renkli mermerdir. Bu mermeri çatlatmaya, parçalamaya andımız andır sözümüz sözdür kimsenin gücü yetmeyecektir. Biz kavga istemiyoruz. Millet kavgadan gürültüden hoşlanmıyor. Ne evinde ne çarşı pazarda kavgayı sever. Kavga sevmez. Huzur ister. Huzurun olduğu yerde mutluluk vardır. İyiliklerin müjdecisi olmalıyız. Her zaman iyiliklere aracılık etmeliyiz. Huzurun olduğu yerde mutluluk vardır. Huzurun olduğu yerde selam yaygınlaştırılır. Biz her zaman iyiliklere aracılık etmeliyiz” diye konuştu.

(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@