“Köy halkı adli ve sağlık işlemler için Çorum'a gitmek zorunda kalacak”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, "Belde iken köye dönüştürülen Tuğlu’nun Uğurludağ’a bağlanması için referandum yapacağı bilgisine ulaştık.

Sungurlu 25.11.2014, 01:05 25.11.2014, 01:07
1276
“Köy halkı adli ve sağlık işlemler için Çorum'a gitmek zorunda kalacak”
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, "Belde iken köye dönüştürülen Tuğlu’nun Uğurludağ’a bağlanması için referandum yapacağı bilgisine ulaştık. Bu durumun ilçemiz açısından olumsuz bir durum oluşturmaktadır” dedi.

Tuğlu köyünün Sungurlu'dan ayrılmasının yanlış olduğunu ve Tuğlu köyüne sahip çıkılması gerektiğini belirten Başkan Şahiner, “Tuğlu köyü bütün resmi ve ticari işlemlerini ilçemizde yapmaktadır. Sağlık ve adli işlerini Sungurlumuzda gören Tuğlulu kardeşlerimiz, eğer Uğurludağ’a bağlanırsa her bir işlem için Çorum’a gitmek durumunda kalacaktır” diye konuştu.

“TUĞLU'NUN SUNGURLU'DAN AYRILMASI YANLIŞ OLUR”
“Kaymakamlık olarak, sivil toplum örgütleri ve belediye olarak Tuğlu köyünün Sungurlu'ya bağının devam etmesi için üzerimize düşeni yapmamız gerekmektedir” diyen Başkan Şahiner, “Tuğlu köyünün tarımsal ve ekonomik olarak ilçemize olan girdilerinin korunması gerekmektedir. Zaten kan kaybeden ilçemizi ayakta tutmak hepimizin görevidir. İlçe nüfusumuz sabit tutmak ve artırmak gayreti içinde olduğumuz bir zamanda, bir köyümüzün ve yaklaşık 500 kişinin ilçe nüfusumuzdan ayrılması çok üzücüdür. Kaymakamlık, Belediye, iktidar, muhalefet, diğer parti temsilcileri ile sivil toplum örgütleri olarak Tuğlu köyünün ilçemizden ayrılmaması için elimizden geleni yapmamız gerekmektedir. İlçemizden değil bir köy bir çakıl taşının ayrılmasına müsaade etmemeliyiz” ifadelerini kullandı. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@