“Kavşut köyü çamurdan kurtarılacak”

AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Sungurlu İlçesi’nin Kavşut Köyü’nde öğrencilerin çamurdan kurtulup daha sağlıklı bir şekilde okula gitmelerinin sağlanması için her türlü tedbiri alacaklarını söyledi.

Sungurlu 16.10.2014, 01:16 16.10.2014, 01:18
1555
“Kavşut köyü çamurdan kurtarılacak”
AK Parti Çorum İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, Sungurlu İlçesi’nin Kavşut Köyü’nde öğrencilerin çamurdan kurtulup daha sağlıklı bir şekilde okula gitmelerinin sağlanması için her türlü tedbiri alacaklarını söyledi.

Bazı internet siteleri ve haber ajanslarında Çorum'un Sungurlu İlçesi’ne bağlı Kavşut Köyü'nde bulunan Şehit Kerem Beksiz ilk ve ortaokulunda okuyan öğrenicilerin çamur içerisinde okula gidip geldiğinin belirtilmesi üzerine AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan tarafından bir açıklama yapıldı.

Bazı ziyaretlerde bulunmak ve görüşmeler yapmak üzere Ankara’da bulunan Ceylan, söz konusu haberin medya organlarında yer alması üzerine olayın takipçisi oldu.

Konuyla derhal ilgilenerek İl Özel İdaresi yetkilileri ile görüşen Ceylan, Kavşut Köyü’nde inceleme yapılmasını ve sorunun çözümü için neler yapılabileceğinin belirlenmesini talep etti.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya ve bazı yetkililer Kavşut Köyü’ne giderek gerekli incelemeleri yaparken, köyün çamur deryasından kurtarılması ve yolların yapılması için gerekli çalışmaların başlatılacağı bildirildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Ahmet Sami Ceylan, hükümetin kırsal alanda yaşayan insanların refahı ve mutluluğu için her türlü çalışmayı yaptığını, köylerin yol, su, elektrik başta olmak üzere her türlü altyapı ihtiyaçlarının karşılanmasına büyük önem verdiklerini açıklayarak, Kavşut Köyü’nde yaşanan sorunların da takipçisi olduklarını ve en kısa zamanda sorunun çözümünü sağlayacaklarını kaydetti.

Ceylan, “AK Parti hükümetimiz, ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ mantığıyla hareket etmekte, insan odaklı hizmet yapmaktadır. Çorum’da yaşayan herkese, tüm ilçe ve beldelere, en ücra köşelerdeki mezralara, yaylalara kadar tüm yerleşim birimlerine hiçbir renk veya düşünce ayrımı yapmaksızın, oy beklentisinde olmadan hizmet götürmenin çabası içerisindeyiz. Temel amacımız insana hizmet ve insanımızın refah seviyesini yükseltmektir” dedi.

Ceylan, Kavşut Köyü’ndeki öğrencilerin ızdırabını en kısa zamanda gidereceklerini, öğrencileri daha rahat ve huzurlu eğitim ortamına kavuşturacaklarını, köy yollarının iyileştirilmesi ve çamur probleminin çözülmesi için gereğinin yapılacağını açıkladı.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@