İsmetpaşa İlkokulu’ndan “kan bağışı” kampanyası

Sungurlu İsmetpaşa İlkokulu öğretmenleri, öğrencileri ve velileri ile birlikte belirlediği “Kanınızda Hayat Var” projesinde sosyal sorumluluk kapsamında kan verme kampanyası düzenledi.

Sungurlu 14.05.2019, 22:08
329
İsmetpaşa İlkokulu’ndan “kan bağışı” kampanyası

Türk Kızılay’ı Çorum Şubesi ile kurulan diyaloglar neticesinde geçtiğimiz gün okulda kan verme etkinliği yapıldı. Okul bahçesine kurulan mobil kan aracında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, öğretmenler, görevli personeller ve veliler kan bağışında bulundular.

Proje kapsamında gönüllü olarak kan bağışı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit başta olmak üzere öğretmenlere, memurlara ve velilere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür eden Okul Müdür Yardımcısı Akif Bolat, “Sosyal sorumluluk projemiz kapsamında öğrencilerimize kan vermenin önemini, yararını ve hatta kan bağışının bir nevi can bağışı olduğu farkındalığını kazandırmaya çalıştık. Çalışırken de Kızılay'ın azalan kan stoklarına bir nevi destek olmak istedik” diye konuştu.

Sungurlu İsmetpaşa İlkokulu tarafından düzenlenen “Kanınızda Hayat Var” sosyal sorumluluk projesi kapsamında 71 ünite kan toplandığı belirtildi.

(Mehmet DALAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@