Çiftlik Köyü, Sungurlu’ya “mahalle” olmak istiyor

Yapılan cezaevi ile nüfusu büyük oranda artacak olan Sungurlu’ya bağlı Çiftlik Köyü sakinleri, belediye hizmetlerinden yararlanmak için ilçe merkezine “mahalle” olarak bağlanmak istiyor.

Sungurlu 17.12.2019, 22:00
925
Çiftlik Köyü, Sungurlu’ya “mahalle” olmak istiyor

Çiftlik Köyü Muhtarı Taki Sertkaya, köyün harman yeri mevkiine yapılan 1200 kişilik T tipi, 400 kişilik Açık Ceza İnfaz Kurumu inşaatının tamamlandığını belirterek, cezaevinin önümüzdeki günlerde açılmasıyla köy nüfusunun büyük oranda artacağını ifade etti.

İlçeye 7 kilometre mesafede Ankara-Samsun karayolu kenarında bulunan köyde 25 hanede yaklaşık 100 kişinin yaşadığını kaydeden Muhtar Sertkaya, cezaevinin hizmete girmesiyle köyün nüfusunda patlama yaşanacağını vurguladı.

Köy muhtarlığı olarak artacak nüfusa yeterli kadar hizmet götüremeyeceklerini anlatan Sertkaya, “Köyümüzde sağlık ocağı, okul ve köy konağı yok. Muhtarlık olarak yolları yapacak, evlere su götürecek, ilçe merkezine yolcu taşıyacak ve çöpü toplayacak ne bütçemiz ne de imkânımız var. Bir anda nüfus artışı olunca bunların hepsi sorun olacak. Bizde ihtiyar heyeti ve köy halkı ile toplanarak, belediye imkânlarından yaralanmak için ilçe merkezine ‘mahalle’ olarak bağlanmanın doğru olacağını düşündük. Köy halkının büyük çoğunluğunun kararı ile ilçe merkezine bağlanmak için toplanan imzaları dilekçe ile kaymakamlığa teslim ettik” dedi.

Önümüzdeki günlerde Valiliğin belirleyeceği bir tarihte köyde referandum yapılacağını belirten Sertkaya, köyün ilçe merkezine “mahalle” olarak bağlanması için sandık kurulacağını söyledi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@