Behiç Akkaş, Sungurlu TSO’da başkanlığa aday

Sungurlulu işadamı Behiç Akkaş, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Behiç Akkaş, Sungurlu TSO’da başkanlığa aday

Sungurlulu işadamı Behiç Akkaş, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

07 Mart 2018 Çarşamba 09:26
Behiç Akkaş, Sungurlu TSO’da başkanlığa aday

Behiç Akkaş, mevcut yönetimin Sungurlu’nun ekonomisini canlı tutacak projeler üretemediğini, gelişen ve büyüyen yeni Türkiye'ye ayak uyduramadığını belirterek, değişimin zamanının geldiğini söyledi.

Sungurlu TSO Başkanlığına adaylığını açıklayan Akkaş, “Tüm sanayici, iş adamı ve esnafımızı kucaklayan bir seçim çalışması yürüteceğiz. Allah'ın izni ve Ticaret ve Sanayi Odamızın değerli üyelerinin teveccühü ile kazandığımızda birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sorunları tespit eden, proje ve çözüm üreten, danışan ve birlikte yöneten bir anlayışı hâkim kılacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Sungurlumuzu kucaklayan projeler üreteceğiz” dedi.

Akkaş, adaylık açıklamasını şöyle sürdürdü; “Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini daha iyi yapacağıma inanıyorum. Bu göreve talip olduğumu kamuoyuna açıklıyorum. Daha sonra yapacağımız açıklamalarla hedef ve projelerimi saygı değer oda üyelerimiz ve kamuoyu ile paylaşacağız. Ticaret ve Sanayi Odası; esnafı temsil etme noktasında hükümetlerden yatırım ve teşvik alan en büyük sivil toplum kurumu temsilcisidir. Sungurlumuza hak ettiği yatırımları hep birlikte sağlayacağız inşallah”

BEHİÇ AKKAŞ KİMDİR?

1964 yılında Sungurlu’da doğdu. Uzun yıllar ilçede taşımacılık sektöründe hizmet verdi. 1987’den beri Ticaret ve Sanayi Odasının üyesi. Geçmiş dönemlerde Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyeliği yaptı. 1998 yılında Sungurlu Birlik firmasını kurdu. 2013 yılında ve 2014 yıllında ilçede vergi rekortmenleri listesinde 2. oldu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı. Sungurlu Birlik Limited Şirketi ile Sun Gurup Limited Şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı ve Sungurlu Gazetesi İmtiyaz Sahibi. Halen 90-120 kişiye iş imkanı sunarak ilçede öğrenci taşımacılığı yapıyor. Evli 3 çocuk babası.

(Haber Merkezi)