Arıtma tesisi için imzalar atıldı

Sungurlu Organize Sanayi Bölgesine (OSB) arıtma tesisinin yapılması için hazırlanan proje Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından onaylandı.

Sungurlu 08.10.2020, 10:08
1889
Arıtma tesisi için imzalar atıldı

OKA’nın 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanan Sungurlu OSB Müdürlüğünün başvuru sahibi olduğu “Sungurlu OSB Arıtma Tesisi Fizibilite Projesi” sözleşmesi imzalandı.

Sungurlu Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Görmüş ile OKA Çorum Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Vekili Bayram Emre Ünal tarafından kaymakamlık makamında düzenlenen törende projenin imzaları atıldı. İmza törenine Kaymakam Refiki Muhammed Raşit Kurt, OKA Uzmanı Musa Erdal ve İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Haşim Özsaray’da katıldı.

Kaymakam ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Görmüş: “Proje ile kısa vadede Organize Sanayi Bölgesinin Arıtma Tesisi Fizibilite Raporunun hazırlanmasını hedeflemekteyiz. Hazırlanan Arıtma Tesisi Fizibilite Raporu, Mimari projeleri ve yaklaşık maliyetlerini kullanmak vasıtası ile Organize Sanayi Bölgesi Arıtma Tesisinin yapılması amacıyla ikinci bir proje hazırlayarak bu sorunu çözmeyi hedefliyoruz. Arıtma Tesisi yapılmış bir Organize Sanayi Bölgesinin yatırımcılarımız tarafından daha fazla tercih edilebileceğini düşünmekteyiz. Bu anlamda projenin hazırlanmasında emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe Özel İdare Müdürü Ahmet Haşim Özsaray tarafından hazırlanan proje ile OSB arıtma tesisi fizibilite raporu, proje ve ekleri ile keşif özetlerinin çıkartılarak orta vadede arıtma tesisinin inşa edilmesi sonucunda endüstriyel atıkların ilgili mevzuatlar çerçevesinde bertaraf edilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve OSB’nin yatırım cazibesinin artırılması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@