45 günde 58 okulu ziyaret etti

Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, göreve başladığı günden bu güne kadar 45 günde ilçe genelindeki 58 okulun tamamını ziyaret etti.

45 günde 58 okulu ziyaret etti

Sungurlu Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, göreve başladığı günden bu güne kadar 45 günde ilçe genelindeki 58 okulun tamamını ziyaret etti.

23 Temmuz 2017 Pazar 23:15
45 günde 58 okulu ziyaret etti

5 Haziran’da göreve başlayan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ilk günden itibaren ilçedeki okulları ziyaret etmeye başladı. Eryiğit, görevde bulunduğu 45 günde ilçe genelindeki 58 okula giderek, inceleme yapıp personelle tanıştı.

İlçede eğitim veren 30 ilkokul, 18 ortaokul, 8 lise ve 2 anaokulunu ziyaret eden Mustafa Eryiğit, ayrıca halk eğitimi merkezi, mesleki eğitim merkezi, öğretmen evi ASO müdürlüğü ve özel eğitim rehabilitasyon merkezi müdürlüklerini de ziyaret ederek inceledi.

Ziyaretlerinde okullarda geniş çaplı incelemede bulunarak eksiklikleri not alan Mustafa Eryiğit, personelinde istek ve sorunlarını dinleyerek çözüm bulmak için gayret gösteriyor.

Göreve geldiği günden itibaren eğitim ve öğretimin aksamaması için aktif bir şekilde çalışan Mustafa Eryiğit’in özverili çalışması ilçe halkı tarafından takdirle karşılanıyor.

KÖY OKULLARINI ZİYARET ETTİ

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul ziyaretleri kapsamında ilçe merkezine bağlı köy okullarını ziyaret ederek ilçe genelindeki tüm okulları ziyaret etmiş oldu.

Mustafa Eryiğit, ilk gün Arifegazili İlkokulu - Ortaokulu, Demirşeyh İlkokulu –Ortaokulu, Aşağı Fındıklı İlkokulu – Ortaokulu, Alembyeli İlkokulu – Ortaokulunu, ikinci günde Hacı Osman Köyü Ahmet Koz İlkokulu – Ortaokulu, Tuğlu Şehit Ali Alıtkan İlkokulu – Ortaokulu ve Kavşut Şehit Kerem Berksiz İlkokulu – Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul binalarının fiziki durumları, eksikleri ve yapılması gerekenlerin tespit edildiği ziyaretlerde okulların başarı durumları ve yapılan sosyal kültürel faaliyetler görüşüldü. 2017 – 2018 eğitim yılında okullarda yapılması planlanan çalışmaların istişare edildiği ziyaretlerde Milli Eğitim Müdürü Eryiğit, TEOG tercih danışmanlığı ile ilgili beklentilerini okul idarecileri ile paylaşarak, köy halkı ile yakın ilişki içinde olmalarını istedi.

Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, okul idarecilerinin gayreti ve azmi ile okullarda eğitimde iyi bir çıkış yakalayacaklarını gördüğünü belirterek, gayretli çalışmalarından ötürü okul idarecilerine teşekkür etti.

(Sungurlu Gazetesi)