19 Şubat 2014 Çarşamba 22:10
Tekvandoda İHL ve EML şampiyon
Erkeklerde de 11 okuldan 50 sporcu öğrenci tatamiye çıktı. Genel klasmanda Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 30 puanla şampiyon oldu. Spor Lisesi 15 puanla ikinciliği alırken, 13 puanla Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve 12 puanla Mehmetçik Anadolu Lisesi de üçüncülüğü elde ettiler.

Okul Sporları Federasyonu İl Temsilciliği’nin faaliyet programında yer alan Liseli Gençler (bay-bayan) Tekvando İl Birinciliği 80 sporcu öğrencinin katılımıyla yapıldı. Kızlarda Anadolu İmam Hatip Lisesi, erkeklerde ise Endüstri Meslek Lisesi şampiyon oldu.

Atatürk Boks Salonu’nda düzenlenen il birinciliğinde, kızlarda 11 okuldan 30 sporcu mücadele etti. Anadolu İmam Hatip Lisesi 22 puanla şampiyon olurken, Mehmetçik Anadolu Lisesi 10 puanla ikinciliği, Kız Teknik ve Meslek Lisesi 8 puanla, Ticaret Meslek Lisesi de 7 puanla üçüncülüğü paylaştılar.

Erkeklerde ise11 okuldan 50 sporcu öğrenci tatamiye çıktı. Genel klasmanda Merkez Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi 30 puanla şampiyon oldu. Spor Lisesi 15 puanla ikinciliği elde ederken, 13 puanla Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve 12 puanla Mehmetçik Anadolu Lisesi de üçüncülüğü paylaştılar.Müsabakalarda dereceye giren tekvandocular ve okulları ise şöyle:

BAYANLAR
44 kilo: 1.Fatmanur Bekmezci (Anadolu İmam Hatip Lisesi)
46 kilo: Tuba Gül Taçbaş (Kız Meslek Lisesi).
49 kilo: 1.Hanife Özgür (Anadolu İmam Hatip Lisesi)2.Rümeysa Hasdemir (Anadolu Öğretmen Lisesi).
55 kilo: 1. Münire Demirci (Ticaret Meslek Lisesi), 2. İrem Demir (Mehmetçik Lisesi), 3. Aybüke Gülnur Özyılmaz (Anadolu İmam Hatip Lisesi),3. Esra Akın (Kız Meslek Lisesi).
59 kilo: 1. Sedanur Cılız (Fatih Anadolu Lisesi).
63 kilo: 1.Gamzenur Kızılyar (Anadolu İmam Hatip Lisesi)
68 kilo: 1. Melek Akgül (Mehmetçik Anadolu Lisesi).

ERKEKLER
48 kilo: 1. Özcan Mansur (Özel Pınar), 2. Harun Demir (TOKİ Şehit Onur Bakbak Lisesi), 3. Şükrü Nalıncı (Spor Lisesi).
51 kilo: 1. Abdulbaki Kaplan (Endüstri Meslek Lisesi), 2. Metin Özdemir (Anadolu İmam Hatip Lisesi), 3. Alperen Kümbül (Endüstri Meslek Lisesi), 3. Mücahit Çelik Mehmetçik Anadolu Lisesi)
55 kilo: 1. Hüseyin Aksoy (Endüstri Meslek Lisesi), 2. Yusuf Bahri Ünal (Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi), 3. Haydar Halaç (Endüstri Meslek Lisesi).
59 kilo: 1. Yasin Karaçam (Endüstri Meslek Lisesi), 2. Muhammed Yeter (Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi)
63 kilo: 1. Turgay Kurt (Spor Lisesi), 2. Mustafa M. Bolat (Mehmetçik Anadolu Lisesi)
68 kilo: 1. Hüseyin Tatveren (Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi), 2. Eren Karakaya (Mehmetçik Anadolu Lisesi), 3. Mehmet Güler (Mehmetçik Anadolu Lisesi), 3. Abdulkadir Türkoğlu (Mehmetçik Anadolu Lisesi)
+78 kilo: 1. Ahmet Yurttaş (Spor Lisesi), 2. Furkan Güner (Mehmetçik Anadolu Lisesi)
Dereceye giren sporcular madalya ile takımlar ise kupa ile ödüllendirildi.
(Bülent USLU)
Son Güncelleme: 19.02.2014 22:12