13 Mart 2014 Perşembe 22:11
“Seri yakalamamız lazım”

Lider Düzyurtspor’un 9 puan gerisinde yer alan Çorum Belediyespor, Pazar günü deplasmanda Bursa Nilüferspor’la oynayacağı maçın hazırlıklarını galibiyet parolasıyla sürdürürken, Futbol Şube Sorumlusu ve Genel Kaptan Hamit Işık seri yakalamaları halinde şampiyonluk şanslarının en az Düzyurtspor kadar olacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta Ünyespor karşısında son dakikada da olsa galip gelerek bir çıkış başlattıklarını ve bu çıkışı Pazar günü Bursa Nilüferspor’u yenerek devam ettireceklerine inandığını kaydeden Hamit Işık, “Şu an belki Düzyurtspor’un 9 puan gerisinde olabiliriz ama, fikstür avantajımız var. Düzyurtspor henüz zor maçlarını oynamadı. Ünyespor’dan sonra bu hafta Bursa Nilüferspor, sonrasında Maltepespor, Aksaraspor ve Elazığ Belediye maçlarını kazanmamız halinde lider Düzyurtspor’la oynayacağımız maç öncesinde puan farkını 3-4’e indireceğimize inanıyorum.

Kadro olarak iyi bir ekibe sahibiz. Bize şu anda lazım olan tek şey galibiyet serisi. Bunu da gerçekleştirecek gücümüz var. Eğer seriyi yakalayabilirsek, şampiyonluk şansımızın en az Düzyurtspor kadar olacağına inanıyorum. Bu seriyi yakaladığımızda son haftaya kadar şampiyonluk yarışında oluruz. Zaten ilk beşi garantilemiş oluyoruz” diye konuştu.
(Hüseyin AŞKIN)

Son Güncelleme: 13.03.2014 22:12