24 Şubat 2014 Pazartesi 20:56
Sedat Özbağ: “Çok kritik bir galibiyet aldık”
Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Sedat Özbağ, deplasmanda 2-1 kazandıkları Sakaryaspor maçıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, çok kritik bir galibiyet aldıklarına dikkat çekti.

Zirve yolunda “tamam ya da devam” anlamı taşıyan bir maça çıktıklarını kaydeden Sedat Özbağ, “Sakarya Meydan savaşından çok önemli 3 puan çıkarmayı başardık. Hem benim, hem de takım için ya tamam ya devam maçıydı. Yenilmemiz halinde yukarı ile aramızdaki puan farkı 11’e yükselecekti. O puan farkı sonrasında da rakibimizi yakalamamız çok zor hatta imkânsız olacaktı.

Onların da şiddetle puana ihtiyaçları var. Bizi yenmeleri halinde ligde kalma yolunda biraz olsun nefes alacaklardı. Bu yüzden maça iyi hazırlanmışlar. Zaman zaman etkili olup pozisyon da yakaladılar.

Sakaryaspor karşısında dirençli ve istekli bir oyun sergiledik. İlk yarının son dakikalarında yediğimiz golle devreyi berabere bitirmemize rağmen ikinci yarıda galibiyet için ataklarımızı sıklaştırıp golü bulduk.

Neticede, bizim için hayati derecede önem arz eden bir maçtan 3 puan alarak moral bulduk.

Şu anda ligde bulunan takımların puanları birbirine yakın, hatta eşit. 1 galibiyet veya 1 yenilgi bir anda puan durumunu alt üst edebiliyor. Sakaryaspor karşılaşmasını 3 puanla kapatmamız çok iyi oldu. Balçova maçı sonrasında oldukça sıkıntılı süreçler yaşadık. Motivasyon açısından da zor bir haftayı geride bırakmış olduk.

Şimdi önümüzde zor bir deplasmanımız daha var. Bu deplasmandan da kayıpsız dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.
(Hüseyin AŞKIN)
Son Güncelleme: 24.02.2014 20:56