“Şampiyonluk bile kurumsal yapımıza gölge düşüremez”

Belediyespor’un kurumsal bir yapıya sahip olduğunun altını çizen ve “Bizim için şampiyonluktan daha önemli değerler var” diyen Kulüp Başkanı Zeki Gül, “Hiç kimse hatta şampiyonluk bile bizim yöneticiliğimize ve kurumsal yapıya gölge düşüremez” ifadelerini kullandı. Kaybettikleri puanları mumla aradıklarını da dile getiren Başkan Zeki Gül, her şeye rağmen şampiyon olacaklarına inandığını kaydetti.

Spor 04.04.2014, 22:28 04.04.2014, 22:29
662
“Şampiyonluk bile kurumsal yapımıza gölge düşüremez”

Çorum Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, Teknik Direktör Mustafa Altındağ için düzenledikleri imza töreninde yaptığı açıklamada, kendileri için kurumsal yapının her şeyden önce geldiğinin altını çizerken, hiçbir şeyin kulübün kurumsal yapısını gölgelemesine izin vermeyeceklerini dile getirip, görevi bırakan teknik direktör Hakkı Öztabağ’a göndermede bulundu.

Sık sık antrenör değişikliği yapmayı sevmemesine rağmen bu sezon dördüncü hoca ile anlaştıklarını kaydeden Zeki Gül, “Hoca değişikliği hiç hoşuma gitmiyor. Hiç kimseyle kırgın ayrılmadık. Ya kendileri ayrıldılar, ya da şartlar öyle gerektirdi.

HAKKI HOCA HATASINI ANLADI
Hakkı Öztabağ, hayatımda tanıdığım en karakterli insanlardan biri. Ama maçtan sonra yaptığı hareket çok yanlıştı. Bir yöneticimize gidip görevi bıraktığını söylemesi çok yanlıştı. Burası kurumsal yapıya sahip bir kulüp. Zaten o da hatasını anladı. Gelip özür diledi, hatasını anladığını söyledi.

Düzyurtspor maçı son şampiyonluk maçımız olsa bile, yöneticiliğimize gölge düşürecek bir hata karşısında aynı kararı yine alırız. Hiç kimse bizim yöneticiliğimize ve kulübün kurumsal yapısına gölge düşüremez. Kulübün kurumsal yapısı şampiyonluktan bile önemli. Bazı değerler, bizim için şampiyonluktan önce gelir.

TERTEMİZ BİR KULÜBÜZ
Belediyespor olarak tertemiz bir kulübüz. Bel altından vurmaların başladığı bir dönemde hiçbir şaibeye bulaşmadık bulaşmayız da zaten. Şimdiye kadar böyle bir yola girmedik girmeyiz. Doğru yollardan netice almaya çalışıyoruz. Bize gelen kötü teklifleri hep elimizin tersiyle geri çevirdik. Kulübümüzün kurumsal yapısına zerre kadar halel getirmedik.

KAYBETTİĞİMİZ PUANLARI MUMLA ARIYORUZ
Sezonun ilk yarısını başarılı bir şekilde tamamladık. Ama ikinci yarı için aynı şeyleri söyleyemiyorum. Antalya dönüşü sanki rakım yüksekliği çarpmış gibi takım frene bastı. Şöyle geriye dönüp baktığımızda, keşke dediğimiz maç o kadar çok ki. Bu maçlarda istediğimiz puanları alabilseydik bugün açık ara liderdik. Kaybettiğimiz puanları mumla arıyoruz.

ŞAMPİYONLUĞA İNANIYORUM
Ta baştan beri bu takımın şampiyon olacağına inandım, hala da inanıyorum. Ama futbolcularımız kendi kalitelerinin farkına henüz varamadılar. Yeteneklerini henüz sahaya yansıtamadılar. Şampiyonluğa inandığım için bugün hoca değişikliği ile ilgili kararı aldık.

Son 5 maçımız tam bir final havasında geçecek. İnşallah sonunda gülen taraf biz olacağız” şeklinde konuştu.
(Hüseyin AŞKIN)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@