Saha savaş alanına döndü

Çorum Belediyespor’la Osmaniyespor arasında oynanan ve 1-1 biten maçtan sonra istenmeyen olaylar yaşandı.

Saha savaş alanına döndü

Çorum Belediyespor’la Osmaniyespor arasında oynanan ve 1-1 biten maçtan sonra istenmeyen olaylar yaşandı.

13 Kasım 2017 Pazartesi 00:31
Saha savaş alanına döndü

Futbol kalitesinin düşük, mücadele gücünün yüksek olduğu maçta zaman zaman gergin anlar yaşanırken, hakemin bitiş düdüğünden sonra saha savaş alanına döndü. Osmaniyespor yardımcı antrenörünün Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş ve futbolcu Özgür’e “Siz de Osmaniye’ye geleceksiniz” şeklinde tehditvari şekilde ifadeler kullanması üzerine sahada gergin anlar yaşanırken, önce kapalı tribünden birkaç taraftar sahaya atladı. Açık tribünden de taraftarların sahaya girmesiyle olaylar iyice büyüdü. Polis ve özel güvenlik görevlileri olaylar güçlükle yatıştırıldı.

Olaylar stat dışında da devam etti. Stat önünde toplanan taraftarlar, Osmaniyespor kafilesinin ve taraftarlarının stattan çıkmasını beklerken, Emniyet Müdürü Murat Kolcu kabalalık taraftar grubuyla bir süre görüştü. Görüşmenin ardından bazı taraftarlar stat önünden ayrılırken, bir grup beklemeye devam etti. Çevik kuvvet polislerinin de olay yerine sevk edilmesiyle geniş güvenlik önlemleri alınırken, Osmaniyespor kafilesi akşam saatlerinde geniş güvenlik önlemleri altında stattan ayrıldı.

Öte yandan, Osmaniyespor’dan bir antrenör ve futbolcu karakola giderek olaylarla ilgili şikayetçi oldukları bilgisine ulaşıldı.

Olaylarda iki takımdan da darp edilen futbolcular olduğu bilgisine ulaşılırken, bazı taraftarların yaralandığı kaydedildi.

(Hüseyin AŞKIN)

Son Güncelleme: 13.11.2017 01:05