18 Şubat 2014 Salı 21:09
Rakette Özel Pınar ve 23 Nisan üstünlüğü
Okul Sporları Federasyonu İl Temsilciliği’nin faaliyet programında yer alan Yıldızlar Masa Tenisi İl Birinciliği sona erdi. Kızlarda Özel Pınar, erkeklerde ise 23 Nisan şampiyon oldu.

Atatürk Spor Salonu’nda 2 gün süren il birinciliğinde, kızlarda 4 okuldan 16, erkeklerde ise 14 okuldan 56 sporcu mücadele etti. Kızlarda 6, erkeklerde ise 24 olmak üzere toplamda 30 müsabaka yapıldı.

Kızlarda müsabakalar tek devreli lig statüsüne göre yapılırken, Özel Pınar Ortaokulu, İnkılâp Ortaokulu ve Merkez YBO’yu 3-0, Osmancık Ahmet Çörekçi YBO’yu da 3-1 yenerek şampiyonluk ipini göğüsledi. İkinciliği Osmancık Ahmet Çörekçi YİBO elde ederken, Merkez YBO üçüncü, İnkılâp Ortaokulu da dördüncü oldu.

Erkeklerde ise, 4 grupta 14 takım mücadele etti. A ve B grupları 3’er, C ve D grupları ise 4’er takımdan oluştu. Tek devreli lig statüsünü göre yapılan grup maçları sonunda gruplarını birinci bitiren 23 Nisan Ortaokulu, Osmancık Ahmet Çörekçi YBO, Bayat Ömer Mülazım YBO ve Kocatepe Ortaokulu final grubuna yükseldi.

4 takımın tek devreli lig statüsüne göre mücadele ettiği final grubu müsabakaları sonunda 23 Nisan Ortaokulu şampiyonluk ipini göğüslerken, Osmancık Ahmet Çörekçi YBO ikinci, Kocatepe Ortaokulu üçüncü, Bayat Ömer Mülazım YBO da dördüncü oldu.

Şampiyon olan Özel Pınar Ortaokulu ve 23 Nisan Ortaokulu’nun Türkiye Şampiyonası öncesinde gruplarda Çorum’u temsil edeceği belirtildi.
(Bülent USLU)
Son Güncelleme: 18.02.2014 21:09