Paletli yüzmede şampiyonlar belli oldu

Çorum'da Okul Sporları kapsamında ilk kez düzenlenen Paletli Yüzme İl Birinciliği'nde şampiyonlar belli oldu.

Spor 30.04.2022, 01:36 30.04.2022, 11:28
242
Paletli yüzmede şampiyonlar belli oldu

Okul Sporları Federasyonu'nun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Okullararası Paletli Yüzme İl Birinciliği'nde heyecan sona erdi. Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleşen ve 4 gün süren müsabakalara 32 okuldan 84 sporcu katıldı. Minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler olmak üzere 4 kategoride gerçekleşen müsabakalar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular ve okulları şu şekilde oluştu;
Minik kızlar 9 yaş 50 metre: 1.Derin Umay Polat (Şehit Onur Bakbak İlkokulu).
Minik kızlar 10 yaş 50 metre: 1.Deniz Ece Dugan (Bahçelievler İlkokulu), 2.Yağmur Balaban (Yunus Emre İlkokulu), 3.Selcan Diren Eroğlu (Bahçelievler İlkokulu).
Minik kızlar 11 yaş 50 metre: 1.Ada Zehra Kılıç (Özel Bahçeşehir Ortaokulu), 2.Bade Öztürk (Özel Bilgi Koleji).
Minik erkekler 9 yaş 50 metre: 1.Anıl Ceyhan (Fatih Sultan Mehmet İlkokulu).
Minik erkekler 10 yaş 50 metre: 1.Coşkun Akşit (Bahçelievler İlkokulu), 2.Kuzey Akcan (Bahçelievler İlkokulu), 3.Merih Bora Ercan (23 Nisan Ortaokulu).
Minik erkekler 11 yaş 50 metre: 1.Osman Efe Yıldırım (Suheybi Rumi İmam Hatip), 2.Mahir Emre Özyılmaz (23 Nisan Ortaokulu), 3.Yusuf Baran Çakıcı (23 Nisan Ortaokulu).
Minik kızlar 9 yaş 100 metre: 1.Derin Umay Polat (Şehit Onur Bakbak İlkokulu).
Minik kızlar 10 yaş 100 metre: 1.Deniz Ece Dugan (Bahçelievler İlkokulu), 2.Selcan Diren Eroğlu (Bahçelievler İlkokulu), 3.Zeynep Öztürk (Özel Bilgi Koleji).
Minik kızlar 11 yaş 100 metre: 1.Bade Öztürk (Özel Bilgi Koleji).
Minik erkekler 9 yaş 100 metre: 1.Anıl Ceyhan (Fatih Sultan Mehmet İlkokulu).
Minik erkekler 10 yaş 100 metre: 1.Coşkun Akşit (Bahçelievler İlkokulu), 2.Kuzey Akcan (Bahçelievler İlkokulu), 3.Denir Erarslan (İsmail Kakaç İlkokulu).
Minik erkekler 11 yaş 100 metre: 1.Mahir Emre Özyılmaz (23 Nisan Ortaokulu), 2. Yusuf Baran Çakıcı (23 Nisan Ortaokulu), 3.Osman Efe Yıldırım (Suheybi Rumi İmam Hatip).
Minik erkekler 10 yaş 200 metre: 1. Merih Bora Ercan (23 Nisan Ortaokulu).
Minik erkekler 11 yaş 200 metre: 1.Mahir Emre Özyılmaz (23 Nisan Ortaokulu), 2.Osman Efe Yıldırım (Suheybi Rumi İmam Hatip), 3.Yusuf Baran Çakıcı (23 Nisan Ortaokulu).
Küçük erkekler 50 metre: 1.Baran Ömer Tahtacı (23 Nisan Ortaokulu), 2.Yağız Yılmaz (Özel Ada Koleji), 3.Alp Ceyhan (Özel Bahçeşehir).
Küçük kızlar 50 metre: 1.Defne Pehlivan (Özel Bahçeşehir), 2.Beren Kaşıkcı (Özel Bahçeşehir), 3.Gülce Atal (Dr.Sadık Ahmet Ortaokulu).
Küçük kızlar 100 metre: 1.Bahar Ökmen (Ahmet Tevfik İleri), 2.Beren Kaşıkcı (Özel Bahçeşehir), 3.Defne Pehlivan (Özel Bahçeşehir).
Küçük kızlar 200 metre: 1.Damla Nur Kurtoğlu (23 Nisan Ortaokulu).
Küçük erkekler 200 metre: 1.Baran Ömer Tahtacı (23 Nisan Ortaokulu), 2.Alp Ceyhan (Özel Bahçeşehir), 3.Mahir Emre Özyılmaz (23 Nisan Ortaokulu).
Yıldız erkekler 100 metre (bifins): 1.Arda Gezer (Salim Akaydın Ortaokulu), 2.Baran Karademir (Salim Akaydın Ortaokulu).
Yıldız kızlar 100 metre (yüzey): 1.Zeynep Çetinkaya (23 Nisan Ortaokulu).
Yıldız erkekler 100 metre (yüzey):1.Onur Yılmaz (Özel Ada Koleji), 2.Umut Başoğlu (Yavruturna Ortaokulu), 3.Ercan Özdemir (Danişmend Gazi Ortaokulu).
Yıldız kızlar 100 metre (bifins): 1.Yaren Balaban (Hacı Bektaş Veli Ortaokulu), 2.Zeynep Yumlu (23 Nisan Ortaokulu), 3.Selin Yiğit (Ahmet Tevfik İleri).
Yıldız erkekler 50 metre (bifins): 1.Onur Yılmaz (Özel Ada Koleji), 2.Umut Başoğlu (Yavruturna Ortaokulu), 3.Arda Gezer (Salim Akaydın Ortaokulu).
Yıldız kızlar 50 metre (yüzey): 1.Zeynep Çetinkaya (23 Nisan Ortaokulu).
Yıldız erkekler 50 metre (yüzey): 1.Arda Gezer (Salim Akaydın Ortaokulu), 2.Baran Karademir (Salim Akaydın Ortaokulu).
Yıldız erkekler 200 metre (bifins): 1.Onur Yılmaz (Özel Ada Koleji), 2. Ercan Özdemir (Danişmend Gazi Ortaokulu), 3.Suhan Kırış (TED Koleji).
Yıldız kızlar 200 metre (bifins): 1.Yaren Balaban (Hacı Bektaş Veli Ortaokulu), 2.Zeynep Yumlu (23 Nisan Ortaokulu), 3.Selin Yiğit (Ahmet Tevfik İleri).
Genç kızlar 200 metre (yüzey): 1.Derin Solmaz (TED Koleji).
Genç erkekler 200 metre (yüzey): 1.İlter Kaan Kaya (Ted Koleji), 2.Levent Kaya (Mehmetçik Anadolu Lisesi).
Genç kızlar 200 metre (bifins): 1.Gökçe Pınar Erden (Bahçelievler Anadolu), 2.Zeynep Koldaj (Özel Bilgi Koleji), 3.Ayşe Bengisu Korkmaz (Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu).
Genç erkekler 200 metre (bifins): 1.Mete Dugan (Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu), 2.İhsan Emre Bilge (Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip), 3.Salih Eren Duran (Özel Bilgi Koleji).
Genç kızlar 50 metre (yüzey): 1.Derin Solmaz (TED Koleji), 2.Helin Uzunkaya (Özejder Sosyal Bilimler), 3.Büşra Çetinkaya (Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu).
Genç erkekler 50 metre (yüzey): 1.İlter Kaan Kaya (TED Koleji), 2.Yiğit Taha Çakıcı (15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi), 3.Levent Kaya (Mehmetçik Anadolu Lisesi).
Genç kızlar 50 metre (bifins): 1.Zeynep Koldaş (Özel Bilgi Koleji), 2.Gökçe Pınar Erden (Bahçelievler Anadolu Lisesi), 3.Helin Uzunkaya (Özejder Sosyal Bilimler).
Genç erkekler 50 metre (bifins): 1.Mete Dugan (Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu), 2.Salih Eren Duran (Özel Bilgi Koleji), 3. Yiğit Taha Çakıcı (15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi).
Genç kızlar 100 metre (bifins): 1.Gökçe Pınar Erden (Bahçelievler Anadolu Lisesi), 2.Zeynep Koldaş (Özel Bilgi Koleji), 3.Nil Zehra Eskizara (Final Akademi).
Genç erkekler 100 metre (bifins): 1. Mete Dugan (Şehit Abdullah Tayyip Olçok Anadolu), 2. Yiğit Taha Çakıcı (15 Temmuz Şehitleri Fen Lisesi), 3.İhsan Emre Bilge (Hayrettin Karaman Anadolu İmam Hatip).
Genç kızlar 100 metre (yüzey): 1.Derin Solmaz (TED Koleji), 2.Helin Uzunkaya (Özejder Sosyal Bilimler).
Genç erkekler 100 metre (yüzey): 1.İlter Kaan Kaya (TED Koleji), 2.Levent Kaya (Mehmetçik Anadolu Lisesi), 3.Abdullah Er (Atatürk Anadolu Lisesi).
Yarışlar sonunda düzenlenen törenle dereceye giren sporculara madalyaları takdim edildi.


(Rıfat KARA)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
hafif yağmur
banner364
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 37 81
2. Fenerbahçe 37 70
3. Konyaspor 37 67
4. Başakşehir 37 62
5. Alanyaspor 37 61
6. Beşiktaş 37 58
7. Antalyaspor 37 58
8. Karagümrük 37 57
9. Adana Demirspor 37 52
10. Sivasspor 37 51
11. Galatasaray 37 51
12. Kasımpaşa 37 50
13. Hatayspor 37 50
14. Kayserispor 37 47
15. Giresunspor 37 45
16. Gaziantep FK 37 43
17. Rizespor 37 36
18. Altay 37 34
19. Göztepe 37 28
20. Ö.K Yeni Malatya 37 20
Takımlar O P
1. Ankaragücü 35 67
2. Ümraniye 35 67
3. Bandırmaspor 35 61
4. İstanbulspor 35 59
5. Erzurumspor 35 58
6. Eyüpspor 35 54
7. Manisa Futbol Kulübü 36 49
8. Tuzlaspor 35 49
9. Samsunspor 35 48
10. Gençlerbirliği 35 48
11. Keçiörengücü 35 48
12. Boluspor 35 47
13. Denizlispor 35 46
14. Altınordu 35 45
15. Adanaspor 35 45
16. Bursaspor 35 41
17. Kocaelispor 35 41
18. Menemen Belediyespor 35 38
19. Balıkesirspor 35 12
Takımlar O P
1. M.City 37 90
2. Liverpool 37 89
3. Chelsea 36 70
4. Tottenham 37 68
5. Arsenal 37 66
6. M. United 37 58
7. West Ham United 37 56
8. Wolverhampton Wanderers 37 51
9. Leicester City 36 48
10. Brighton 37 48
11. Brentford 37 46
12. Newcastle 37 46
13. Crystal Palace 36 45
14. Aston Villa 36 44
15. Southampton 37 40
16. Everton 36 36
17. Leeds United 37 35
18. Burnley 36 34
19. Watford 37 23
20. Norwich City 37 22
Takımlar O P
1. Real Madrid 37 85
2. Barcelona 37 73
3. Atletico Madrid 37 68
4. Sevilla 37 67
5. Real Betis 37 64
6. Real Sociedad 37 62
7. Villarreal 37 56
8. Athletic Bilbao 37 55
9. Osasuna 37 47
10. Celta Vigo 37 46
11. Valencia 37 45
12. Rayo Vallecano 37 42
13. Espanyol 37 41
14. Getafe 37 39
15. Elche 37 39
16. Granada 37 37
17. Mallorca 37 36
18. Cadiz 37 36
19. Levante 37 32
20. Deportivo Alaves 37 31

Gelişmelerden Haberdar Olun

@