Minderde Şehit Emin Güner 7.kez şampiyon

Liselerarası Gençler B Kategorisi Serbest Güreş İl Birinciliği’nde Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) 7.kez şampiyonluk ipini göğüsledi.

Minderde Şehit Emin Güner 7.kez şampiyon

Liselerarası Gençler B Kategorisi Serbest Güreş İl Birinciliği’nde Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) 7.kez şampiyonluk ipini göğüsledi.

25 Aralık 2017 Pazartesi 00:15
Minderde Şehit Emin Güner 7.kez şampiyon

Okul Sporları Federasyonu’nun 2017 yılı faaliyet programında yer alan Liseli Gençler B Kategorisi Serbest Güreş İl Birinciliği Cumartesi günü Adil Candemir Güreş Eğitim Merkezi Salonu’nda yapıldı. 12 okuldan 53 sporcunun katıldığı müsabakalar sonunda takımlar sıralamasında 78 puan toplayan Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi zirvede yer alırken, 70 puanlı Spor Lisesi ikinci, 53 puana sahip Bayat Şehit Yakup Kozan Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü, 36 puanlı Osmancık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise dördüncülüğü elde etti.

Sıkletlerinde dereceye giren sporcular ve okulları ise şu şekilde oluştu:

39-42 Kilo: 1.Hakan Yaman (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 2.Şaban Osman Şahin (Bayat Şehit Yakup Kozan AİHL), 3.Metehan Kır (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi).

46 Kilo: 1.Furkan Damatoğlu (Spor Lisesi), 2.Mert Mumcu (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Emre Koca (İskilip Anadolu Lisesi).

50 Kilo: 1.Yusuf Eryücel (Spor Lisesi), 2.Faruk Dilbaz (İskilip Anadolu Lisesi), 3.Ahmet Tayyip Sert (Bayat Şehit Yakup Kozan AİHL).

54 Kilo: 1.Mertcan Damatoğlu (Spor Lisesi), 2. Abdullah Güney (Osmancık İsmail Karataş MTAL), 3.Hüseyin Uysal (Fatih Anadolu Lisesi).

58 Kilo: 1.İbrahim Özdemir (İskilip Anadolu İHL), 2.Seydi Arıcı (İskilip Anadolu İHL), 3.Yasin Yiğit (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi).

63 Kilo: 1.Barış Akıncı (Spor Lisesi), 2.Mehmet Çatalbaş (Şehit Erol Olçok AİHL), 3.Volkan Dalkıran (Osmancık İsmail Karataş MTAL).

69 Kilo: 1.Hasan Taha Küçük (Spor Lisesi), 2.Enes Kalkan (Sungurlu Ticaret Meslek Lisesi), 3.Sadık Öksüz (Bayat Şehit Yakup Kozan AİHL).

76 Kilo: 1.Hakan Satılmış (Spor Lisesi), 2.Erhan Çetinkaya (İskilip Anadolu İHL), 3.Ali Rıza Yazıcı (Osmancık İsmail Karataş MTAL).

85 Kilo: 1.Vedat Bilgili (Osmancık İsmail Karataş MTAL), 2.Metehan Sever (Osmancık İsmail Karataş MTAL), 3.Fatih Özdemir (Ortaköy ÇPL).

85-100 Kilo: 1.Efe Anıl Al (Çorum Belediyesi Prof.Dr. Hayrettin Karaman AİHL), 2.Sait Güger (Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi), 3.Emirhan Keskin (Osmancık İsmail Karataş MTAL).

Müsabakalar sonunda düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara madalya takımlara ise kupa takdim edildi.

(Rıfat KARA)