İl Hakem Kurulu 12 yıl sonra değişti

Serdar Tatlı başkanlığındaki Merkez Hakem Kurulu (MHK) Çorum’a yeni bir İl Hakem Kurulu atadı. 12 yıl aradan sonra yaşanan değişiklik sonrası eski klasman hakemlerinden Özcan Genel başkanlığında Gökhan Yumlu, Özgür Demirci, Mesut Kaya ve İbrahim Altınel’den oluşan yeni İl Hakem Kurulu göreve başladı.

Spor 08.09.2020, 19:28
1519
İl Hakem Kurulu 12 yıl sonra değişti

İl Futbol Hakem Kurulu 12 yıl aradan sonra değişti. Eski klasman hakemlerinden Özcan Genel başkanlığında genç bir komite göreve atandı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu’nda (MHK) Zekeriya Alp ve yönetiminin istifa etmesi üzerine göreve getirilen Serdar Tatlı başkanlığındaki yeni MHK, bazı illerdeki kurulları değiştirdi. Bu illerden biri de Çorum oldu.

2008 Mayıs ayında Yusuf Çilingir başkanlığındaki İl Hakem Kurulu’nun yerine göreve gelen Recai Kuzey başkanlığındaki İl Hakem Kurulu’nun Serdar Tatlı başkanlığındaki MHK tarafından da atanması bekleniyordu. Recai Kuzey başkanlığındaki il hakem kurulu tek değişiklikle yeniden atanmak üzere MHK’ye teklif edilmişti.

Kamuoyu, İl Hakem Kurulu’nun yeniden atanmasını beklerken, eski klasman hakemlerinden, yeni klasman gözlemcisi Özcan Genel başkanlığında bir İl Hakem Kurulu göreve atandı.

Önceki gün Ankara’da gerçekleştirilen üst klasman hakem semineri sonrasında yeni il hakem kurulları MHK tarafından açıklandı. Çorum’da da genç isimlerin yer aldığı bir kurul görevlendirildi. Özcan Genel başkanlığındaki kurul, yine eski klasman hakemlerinden Gökhan Yumlu ve Özgür Demirci’nin yanı sıra Mesut Kaya ve İbrahim Altınel’den oluşuyor.

İl hakem kurulunun değişmesi üzerine Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Çorum Şubesi Yönetimi de bir açıklama yaptı. Açıklamada il hakem kurulu değişikliği duyurulurken, Recai Kuzey ve yönetimine teşekkür edildi. Açıklamada, “2008 yılından bugüne kadar İl hakem kurulu başkanlığı görevini yürüten Recai Kuzey hocamıza ve yönetim kuruluna Çorum hakemliğine verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz.

Yeni oluşturulan İl Hakem Kurulumuza görevlerinde başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.

(Spor Servisi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
19°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@