11 Mart 2014 Salı 22:01
Havuzda, 390 sporcu Türkiye Şampiyonası için vize peşinde

Okul Sporları Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Gençler (Kız-Erkek) Yüzme Grup Birinciliği dün Çorum’da başladı.

Olimpik Yüzme Havuzu’nda 3 gün sürecek grup birinciliğine kızlarda 9, erkeklerde 14 takım katılırken, toplamda 390 sporcu mücadele ediyor. Grup birinciliğinin açılış töreni ise dün saat 14.45’te gerçekleştirildi. Törene; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri Erdoğan Şahinci ile Satı Yücel, Okul Sporları Federasyonu İl Temsilcisi Baki Aygün, Yüzme İl Temsilcisi Davut Üstünay, Olimpik Yüzme Havuzu Müdürü Hasan İpek ve yarışmalara katılan takımların idareci, antrenör ve sporcuları katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, katılan tüm takımlara başarı dileklerinde bulunurken, tören sporcu ve hakemlerin geçişi ile sona erdi.

Törenin ardından müsabakalara kalındığı yerden devam edildi.

Grup birinciliği sonunda ilk 2 sırayı alan takımlar Samsun’da 2-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazanacak.
(Bülent USLU)

Son Güncelleme: 11.03.2014 22:02