10 Mart 2014 Pazartesi 21:58
Hakkı Öztabağ: “Kazanma hırsı beni çok sevindirdi”

Sahasında ligde kalma mücadelesi veren düşme hattındaki Ünyespor’u son saniye golüyle 2-1 yenen Çorum Belediyespor’da ilk sınavını veren Teknik Direktör Hakkı Öztabağ, galibiyetle birlikte futbolcuların son ana kadar kazanma arzusu içerisinde mücadele etmelerinin kendisini son derece sevindirdiğini söyledi.

Ünyespor’un düşme potasından çıkmak için mücadele verdiğini, buna bir de maç öncesinde yağan yağmur nedeniyle hava ve saha şartlarının elverişsiz hale gelmesinin eklenmesi üzerine işlerinin daha da zorlaştığını ifade eden Hakkı Öztabağ, “Maçın zor olacağını zaten biliyorduk. Ama yağan yağmur iki takımın işini daha da zorlaştırdı. Maç boyunca rakibe 1 pozisyon verdik o da gol oldu.

83. dakikada yenik durumda olmamıza rağmen futbolcularım mücadeleyi hiç bırakmadılar. Son dakikada da olsa galibiyet golünü bulup çok önemli bir 3 puan aldılar. Hepsini tek tek kutluyorum.

Bu maçta aldığımız galibiyet elbette çok önemli. Ama futbolcuların kazanma arzuları ve son ana kadar mücadeleyi bırakmamaları da en az 3 puan kadar önemli. Bu kazanma arzunun ve hırsının son haftaya kadar devam edeceğini ve bu takımın 2.lige yükseleceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Öztabağ, yağmurlu havaya rağmen tribünlerdeki yerlerini alıp takımlarına destek veren taraftarlara da teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
(Hüseyin AŞKIN)

Son Güncelleme: 10.03.2014 21:59