24 Mart 2014 Pazartesi 18:32
Hakkı Öztabağ: “Çok önemli bir galibiyet aldık”

Maltepespor karşısında ilk 15 dakikada istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını ancak saha içerisinde yaptıkları değişikliklerle üstünlüğü tamamen ele geçirdiklerini belirten Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Hakkı Öztabağ, “Sonuçta 4-1 gibi net skorlu çok önemli bir galibiyet aldık. Bu sonuç kalan haftalar için büyük bir moral kaynağı oldu” dedi.

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Hakkı Öztabağ, sahalarında Maltepespor’a karşı aldıkları 4-1’lik galibiyetin çok iyi bir moral kaynağı olduğuna dikkat çekti.

Deplasmanda aldıkları Bursa Nilüferspor yenilgisinden sonra Maltepespor maçını kazanmaktan başka çıkar yollarının kalmadığını kaydeden Hakkı Öztabağ, hafta içerisinde futbolcularla bire bir yaptıkları görüşmelerde onları maça motive etmeye çalıştıklarını dile getirirken, “Hem bizim için hem de Maltepespor için çok kritik bir maçtı. Son 2 maçını kazanan Maltepespor’un Çorum’a 2 gün önceden gelmesi maça ne kadar önem verdiklerinin bir göstergesidir.

Maça iyi başlayamadık. İlk 15 dakikalık bölümde istediğimi sahaya yansıtamadık. Ama bu dakikadan sonra saha içerisinde yaptığımız değişikliklerle kontrolü tamamen ele aldık.

Maltepespor’un yakaladığı bir pozisyonun ardından golü bulmayı başardık. Golün ardından oyunda üstünlüğü yakalamayı başardık. Konuk ekibin yakaladığı pozisyonları ise uzaklaştırmayı başararak sahadan 4-1 gibi net skorlu bir galibiyetle ayrıldık. Aldığımız bu galibiyet aslında çok önemli. Kalan haftalar için iyi bir moral kaynağı oldu.

Futbolcularımın hepsini aldıkları bu galibiyetten dolayı kutluyorum. 3 maçlık periyotta 1 yenilgi aldık. O yenilgiden sonra da futbolcularımı tebrik etmiştim.

Şimdi önümüzde Cumartesi günü oynayacağımız 68 Yeni Aksarayspor maçı var. Tamamen bu maça odaklandık. Zaten her maçı ayrı ayrı değerlendiriyoruz. Bu maç da bizim için zor geçecek. Ben futbolcularıma güveniyor ve inanıyorum” diye konuştu.
(Hüseyin AŞKIN)

Son Güncelleme: 24.03.2014 18:33