Gül, başkanlığı kabul etmedi

Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül’ün başkanvekili olduğu 2.ve 3.Lig Kulüpler Birliği, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında yaşanan gelişmeler üzerine Birlik Başkanı Cengiz Günaydın istifa ederken, Zeki Gül tüm ısrarlara rağmen başkanlık görevini kabul etmedi. Ancak Zeki Gül’ün önerdiği Murat Şahin başkanlığa getirildi.

Spor 29.12.2017, 00:10
669
Gül, başkanlığı kabul etmedi

2. ve 3.Lig kulüplerinin İddia gelirlerinin yarı yarıya azalmasına çözüm noktasında ziyaretlerini sürdüren 2.ve 3.Lig Kulüpler Birliği, tam kadro olarak Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’i ziyaret etti. Ziyarette, Futbol Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Ali Düşmez ile Genel Sekreter Kadir Kardaş da hazır bulundu.

Edinilen bilgilere göre, ziyaret sırasında, kulüplerin İddia gelirlerinin artırılması noktasında Federasyon Başkanı Yıldırım Demirören’den destek istendi. Demirören, sorunun çözümü noktasında elinden gelen desteği vereceğini belirtirken, gündem dışı bir konu üzerine 2. ve 3.Lig Kulüpler Birliği Başkanı Cengiz Günaydın, birliğe zarar vermemek adına istifa ettiğini belirtti. Bu şok gelişme üzerine aynı salonda durum değerlendirmesi yapan Kulüpler Birliği yöneticileri, Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Zeki Gül’ün başkan olması noktasında fikir birliğine vardılar. Ancak Zeki Gül, işlerinin yoğunluğu ve birlik merkezinin İstanbul’da olması nedeniyle görevi kabul etmedi. Gül, birlik merkezinin İstanbul’da olması nedeniyle İstanbul’dan bir kulüp başkanının göreve getirilmesinin daha doğru olacağını belirterek, Anadolu Bağcılar Kulübü Başkanı Murat Şahin’in başkanlık görevine getirilmesini önerdi. Öneri diğer yöneticiler tarafından kabul edilince 2.ve 3.Lig Kulüpler Birliği’nin yeni başkanı Murat Şahin oldu. Zeki Gül ise daha önce olduğu gibi başkanvekili olarak görevine devam edecek.

(Hüseyin AŞKIN)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@