18 Mart 2014 Salı 00:05
“Golcümüz olsa kazanırdık”

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Hakkı Öztabağ, deplasmanda 1-0yenildikleri Bursa Nilüferspor maçıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, cezalı olan golcülerin yokluğunu hissettiklerine dikkat çekerken, galip gelebilecekleri bir maçta hem de kendi kalelerine attıkları golle yenilmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Bursa Nilüferspor maçıyla ilgili tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu ifade eden Hakkı Öztabağ, “İlk yarıda vasat bir futbol sergilememize rağmen pozisyona girdik. Ancak kendi kalemize attığımız golle ilk yarıyı yenik kapattık.

Bahane olmaması gerekiyor ama santraforumuzun olmaması gol yollarında da etkili olamamamıza neden oldu. Buna rağmen ikinci yarıda kazanmak adına her şeyi yaptık. Yüzde yüz diyebileceğimiz pozisyonlarımız, verilmeyen golümüz ve direkten dönen topumuz vardı. Risk aldığımız bölümlerde rakip takım da pozisyona girdi.

Hava toplarında ileri çıkarttığımız 2 stoperimizle skoru lehimize çevirmeye çalıştık. 1-0 ile 2-0 arasında bana göre bir fark yoktu ve bu nedenle riskleri almak zorundaydık. Hedefe oynuyorsanız herkesi yenmek zorundasınız. Rakibi, hakemi, taraftarı bunların tamamını yenmeniz gerekiyor. Bariz bir golümüz maalesef verilmedi.

Ben futbolcularımın tamamını sahaya yansıttıkları mücadeleden dolayı kutluyorum. Bursa’ya kadar gelerek bize destek olan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum. Eğer alınan yenilgiden dolayı bir sorumlu aranıyorsa bu sorumluluğu alıyorum” diye konuştu.

Öztabağ, artık tamamen ilk 5’e girmeye odaklandıklarına da dikkat çekerken, bu doğrultuda Cumartesi günü Maltepespor’la oynayacakları maçı kazanıp yollarına devam etmek istediklerini kaydetti.
(Hüseyin AŞKIN)

Son Güncelleme: 18.03.2014 00:05