02 Mart 2014 Pazar 19:39
Fatih Özcan: “Aksi olursa ben yokum”
1.Amatör Küme Büyükler Futbol Ligi Play-Off Grubu’nun yenilgisiz lideri Ulukavakspor’un ligden çekilme kararı gündeme bomba gibi düştü. Kulüp Başkanı Fatih Özcan düzenlediği basın toplantısında, kararın arkasında olduğunu ancak yönetimin devam etme istemesi halinde görevinden istifa edeceğini açıkladı.

Takım içerisinde bazı sorunları aşamadıkları için 1.Amatör Küme Büyükler Play-Off Grubu’ndan çekilme kararı aldıklarını dile getiren Genç Başkan, görevi emektar Başkan Sait Kömürcü’den devraldıktan sonra sezona Bölgesel Amatör Lig’e yükselme parolasıyla başladıklarını, gruplarda aldıkları başarılı sonuçlarla play-off grubuna yükseldiklerini, play-off grubunda ise ilk yarıda oynadıkları 5 maçı da kazanarak ilk yarıyı yenilgisiz lider bitirdiklerini hatırlattı.

Ara transfer döneminin sona ermesinden sonra takımda bazı futbolcuların huzursuzluk çıkarttığını dile getiren Başkan Fatih Özcan, “Biz ne kadar iyi niyet gösterdiysek de bazı futbolcularımız bu iyi niyetimizi suiistimal etmeye çalıştı. Bizde o futbolcularımızla yolları ayırdık. Bu futbolcuların artık Ulukavakspor’un kapısından içeri girme ihtimalleri bile bulunmuyor.

Bu olumsuzluklardan sonra kadro kurmakta sıkıntı yaşayacağımızı düşünerek takımı ligden çekme kararı aldım. Yönetici arkadaşlarım ve bazı futbolcularımızla birlikte teknik heyetimiz ligde kalma ısrarlarını dile getirdiler. Ancak ben kararımın arkasındayım. Hafta içerisinde yönetici arkadaşlarımla bir kez daha bir araya geleceğiz. Bu hafta içerisinde de kararımızı tüm kamuoyu ile paylaşacağız.

Şunu net bir şekilde ifade etmek istiyorum. Benim bulunduğum yerde başarısızlık kelimesi dahi geçmez. Zirvede bırakma düşüncesi içerisinde, play-off grubunun ikinci yarısından çekilmek benim kararımdır ve ben bu kararımın arkasındayım. Eğer yönetici arkadaşlar ‘devam edelim’ derse, ben yokum. İstifa ederim, onlar kendi aralarında bir başkan seçip yola devam ederler.

Sezon bittikten sonra yeni sezonun planlamasını yapıp tekrar görevimin başında olurum. Ama şunu bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, bizim çok büyük hedeflerimiz var. Belki hayal gibi görülebilir ama biz 3.ligi hedefliyoruz. Bunu da herkes görecek” şeklinde konuştu.
(Hüseyin AŞKIN)
Son Güncelleme: 02.03.2014 19:39